istanbul escort

aksaray haber

Hastane zor durumda kaldı Kamuoyuna bilgi notu paylaştı 29.01.2020

29 Ocak 2020 09:15
Hastane zor durumda kaldı  Kamuoyuna bilgi notu paylaştı 29.01.2020

Çanakkale’de günlük yayın yapan bir yerel gazetede çıkan haberde yapılan hata dikkatlerden kaçmazken, söz konusu gazetenin hatası, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ni bilgi notu paylaşmak zorunda bıraktı.

Bir yerel gazete okuyucularına ‘Hastanede 1 paket peçete 4 lira!’ başlığı ile duyurduğu haberde inanılmaz hataya imza attı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde bir müşteriye verilen fiş üzerine yapılan haberdeki hatayı düzeltmek için Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi kamuoyuna bilgi notu paylaştı.

Olayı okuyucularına birinci sayfadan duyuran yerel gazete, haberinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi yerine, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yazdı. ‘Hastanede 1 paket peçete 4 lira!’ başlığı ile yayınlanan haberde, “Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde bir paket peçetenin 4 liradan satılması tepki çekti” ifadeleri kullanıldı.

“Kantin başka bir hastaneye ait”

Bunun üzerine Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, kamuoyuna bilgi notu paylaşmak zorunda kaldı. Hastanenin paylaştığı bilgi notunda; “28 Ocak 2020 tarihinde Çanakkale Kalem Gazetesi’nde “Hastanede 1 Paket peçete 4 Lira” başlığı altında Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi kantininde yüksek fiyatla satış yapıldığı yazılmıştır. Ancak bahsi geçen haberin fotoğrafına dikkatli bir şekilde bakıldığında konu olan kantinin hastanemize değil başka bir hastaneye ait olduğu görülmektedir. Kamuoyuna duyurulur” denildi.

Çanakkale Aktif Gazeteciler Derneği Başkanı İlker Ülker, gazetede yapılan hata nedeniyle devlet kurumlarının zor durumda bırakılmasını eleştirdi. Ülker; “Çanakkale’de yayın yapan bir yerel gazetede çıkan haberde hastane isimlerinin karıştırılmasını Çanakkale Aktif Gazeteciler Derneği olarak kınıyoruz. Yaşanan bu gelişmeler sonrası Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi konu hakkında bilgi notu paylaşmak zorunda kalıyor. 4 liralık fiş üzerinden yapılan hata devlet kurumlarının itibarını zedeleyebiliyor. Bu nedenle hem imtiyaz sahiplerinin hem de yerel gazetelerde çalışan basın mensuplarının bu tür konularda daha dikkatli olması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü yapılan hatalar devlet kurumlarını zor durumda bırakabiliyor” dedi. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler