istanbul escort

Hareket Engel Tanımaz 15.5.2019

15 Mayıs 2019 15:06
Hareket Engel Tanımaz 15.5.2019

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Hareket Engel Tanımaz adlı projeyle engelli çocukların spor ile rehabilitesine katkıda bulundu.

25 Mart – 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen projede toplam 35 özel çocuk, spor ile hayatı paylaştılar, engelleri aştılar. ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen programda, projeye katkı sunan 45 gönüllü öğrenciye teşekkür belgesi takdim edilirken,  Programa Vali Yardımcısı Ali Candan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu ile aileler katıldılar.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak yaptığı açıklamada engellilerin şu an kapalı ortamlar yerine burada, bir spor alanında bulunmalarının mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu ise yaptığı açıklamada  “Sayın Valimizle engellilerle ilgili neler yapabilirizi konuşurken bu projeyi hayata geçirdik. Bizim toplumun %10-12 civarı engelli vatandaşlarımızdan oluşuyor. Velilerin bu konuda yükü gerçekten ağır. Biz de onların yükünü bir nebze hafifletmek için kalıcı çalışmalar yapmak niyetindeyiz” diyerek projeye ilgi gösteren ailelere teşekkür etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler