Güneşhan’dan SP’ye Ziyaret

08 Temmuz 2019 17:34
Güneşhan’dan SP’ye Ziyaret

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, dün Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara’ya ziyarette bulunarak İstanbul seçimlerinde gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Ziyarette ilk söz alan CHP İl Başkanı Güneşhan, “Bildiğiniz gibi biz CHP olarak 23 Haziran’da yapılan yenilenmiş İstanbul seçimlerinden sonra, Türkiye’de demokrasinin gelişmesi, yerleşmesi ve tekrar parlamenter sisteme dönülmesi ile ilgili bizlerle aynı görüşte bulunan siyasi partilerimizi ziyaret etmeye devam ediyoruz. Daha önce bildiğiniz gibi İYİ Parti ve HDP’yi ziyaret ettik, bugün de Saadet Partisi’ni ziyaret ediyoruz. Saadet Partisi 31 Mart seçimlerinden sonra, İstanbul’daki seçim sonuçlarının son derece yasal olduğu konusunda bizler gibi düşünen, halkın iradesine saygı gösterilmesi gerektiğini düşünen bir siyasi partimizdi. Yapılan seçimlerde yine aynı anlayışla seçimlere kendi adayları ile girdiler ve demokratik bir süreç yaşadık. Hepimizin ortak hedefi, gasp edilen halk iradesinin, sandıkta en iyi şekilde yansımasıydı. Bu noktada ben Sayın Genel Başkanları Temel Karamollaoğlu başta olmak üzere tüm teşkilatlara teşekkür ediyorum. Ben Saadet Partisi’ne demokrasi için sunmuş oldukları katkı dolayısıyla ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

“Haklının yanında olduğumuzu gösterdik”

Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara, “Sayın İl Başkanının bizi ziyaretinden dolayı oldukça memnun olduk. Çanakkale’de ve Türkiye genelinde biz her zaman haklının yanındayız. Kim haklıysa yanındayız, babamız, oğlumuz haksızsa haksızlığın ise karşısındayız. Bu bir demokrasi savaşıydı. Biz onun için her zaman haklının yanında olduğumuzu İstanbul’da da gösterdik. Bu ülkeyi hep beraber kurtaracağız. Bu demokrasi handikabından hep beraber çıkacağız. Müslüman alemi hiçbir zaman çökmeden kalkmayı öğrenememiştir. Burada çok önemli bir nüans var, bir kez daha söylüyorum, biz şu anda çöküyoruz, çöktükten sonra sıçramaya geçeceğiz” diye konuştu.

UTKU YAŞAR CÜCE

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler