GÜNEŞHAN: “YILDIZ, BÜLENT TURAN’SIZ BİR HİÇTİR” 05.10.2019

Son Güncelleme : 05 Ekim 2019 10:10
GÜNEŞHAN: “YILDIZ, BÜLENT TURAN’SIZ BİR HİÇTİR” 05.10.2019

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’a sert sözlerle yüklendi. Yıldız’ın CHP ve Ülgür Gökhan’a haddini aşan sözler ettiğini öne süren Güneşhan, “Gültekin Yıldız ne bizim ne de Çanakkale Halkının muhatabı değildir. Çünkü kendisi yaklaşık 2 yıldan beri atama ile gelen ve görev yapan bir il başkanıdır. Dolayısıyla Gültekin Yıldız Sayın Bülent Turan’sız bir hiçtir” dedi.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan yazılı olarak yaptığı açıklamada; “ AKP İl Başkanı Gültekin Yıldız yapmış olduğu basın açıklamasında, son yerel seçimlerinde Çanakkale halkının %61 rekor oyla belediye başkanı seçtiği, son derece başarılı bir Belediye Başkanı olan Sayın Ülgür Gökhan ve CHP ile ilgili olarak haddini aşan, siyasi ahlak ve edebe uygun olmayan gerçek dışı nitelendirmelerde bulunmuştur. Herkes biliyor ki, iktidar kentsel dönüşüm ile ilgili daha bir çalışma yapmadan önce Çanakkale’de, Çanakkale Belediyesi kentsel dönüşümle ilgili birçok çalışmalar yapmıştır. Öncelikle Barbaros Mahallesi ve İsmet paşa mahallesinde kat artışı vererek o bölgeleri cazip hale getirmiştir. Dolayısıyla oradaki güvenli olmayan yapıların hızla daha iyi yaşanabilir bir hale gelmesini sağlamıştır. Yine Barbaros Mahallesi 54 evler diye bilinen bölgede belediye öncülüğünde gerekli plan tadilatlar da yapılarak yeni yapıların gerçekleşmesini sağlamıştır. İsmet paşa mahallesi Sosyal Konutlar bölgesinde, kentsel iyileştirme yapılması planlanan alan 100 dönümlük bir alanda 860 birimden oluşan bir konut alt bölgesidir. Alandaki mülkiyetlerin %76 özel mülkiyet, %24’ü belediyeye ait mülkiyettir. Bu alandaki çalışmalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile karşılıklı uyum çerçevesinde ortaklaşa yürütülmektedir. Süreç sağlıklı ve güvenli bir şekilde devam etmektedir” dedi.

 “AK PARTİ’NİN SONU KAÇINILMAZDIR”

 Güneşhan açıklamasının devamında; “ Türkiye bina deprem yönetmeliği ile 2019 yılında zorunlu hale gelen geoteknik etüt raporları ve zemin iyileştirme projeleri, 6 yıldan daha uzun süredir ruhsat aşamasında Çanakkale Belediyesi tarafından zorunlu olarak istenilmektedir. Bugün Çanakkale 1.derecede deprem bölgesi olmasına rağmen hiçbirimizin arzu etmediği, ancak olası bir deprem durumunda bununla ilgili olarak her türlü tedbir ve önlemler alınmıştır. Sayın Yıldız CHP İle uğraşmasın, kendi durumlarına bir baksın 17 yıldır basiretsiz bir şekilde Ülkeyi yönetiyorlar, bunun sonucunda Ülke ekonomisi iflas etmiş ve merkezi Londra da bulunan bir avuç tefeciye teslim olunmuştur. Dış politika itibarı tamamen yok olmuş, barışık olduğumuz tek bir komşu ülke yoktur. Maalesef Türkiye’yi Hak, hukuk adaletin ortadan kalktığı, yargıya olan güvenin %30 lara düştüğü bir ülke haline getirmişlerdir. Bunun sonucu son seçimlerde olduğu gibi, bugün AKP’ye olan güven ve destek hızla erimekte olup son yapılan kamuoyu araştırmalarında da CHP’nin gerisine düşmüştür. AKP’nin sonu artık kaçınılmaz olmuştur. Yolcudur Abbas bağlasan durmaz” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler