Güneşhan: “İmamoğlu, seçimi tekrar açık ara farkla kazanacaktır”

19 Haziran 2019 15:35
Güneşhan: “İmamoğlu, seçimi tekrar açık ara farkla kazanacaktır”

CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, dün il binasında gerçekleştirdiği basın toplantısıyla Çanakkale örgütünün, İBB Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek için İstanbul’da gerçekleştirdikleri 4 günlük süreci değerlendirdi. Başkan Güneşhan, “Ekrem İmamoğlu açık ara farkla seçimi tekrar kazanacaktır” dedi.

İstanbul’daki ziyaret ve temaslarda büyük destek ve ilgi gördüklerini belirten Güneşhan, Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’da tekrar edilecek İstanbul seçimini bir önceki seçime göre çok daha büyük farkla kazanacağını söyledi.

Parti il binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına; “ İl Başkanı İsmet Güneşhan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan katıldı.

“16 milyonun iradesine ipotek konulmuştur”

4 günlük süreci ayrı ayrı ele alan Başkan Güneşhan, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının elinden ahlaksızca alındığını söyleyerek, “ 31 Martta yapılan yerel seçimlerde 16 milyon İstanbullu seçmenimizin teveccühü ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası haksızı bir şekilde ve hiçbir hukuki dayanağı olmadan ahlaksızca elinden alınmıştır. Özellikle de Ramazan ayının 1 inci günü olan 6 Mayıs 2019 günü kul hakkı yenilmiştir. 16 milyon İstanbullu hemşehrilerimizin tercihine büyük bir saygısızlık yapılmış olup. Saray, YSK eliyle sivil bir darbe gerçekleştirmiştir. 16 milyon İstanbullunun iradesine ipotek konulmuştur iradesi gasp edilmiştir. Bugün İstanbul ve ülkemizin çözmek zorunda olduğu birçok sorun vardır. Bunların çözümü için hep birlikte çaba harcamamız gerekirken biz seçim yapıyoruz, seçime gidiyoruz. Tüm İstanbul ve Türkiye şunu açıkça çok iyi biliyor ki bu seçim haksız ve hukuksuz bir seçimdir. Bir hakkın gaspıdır. Biz de Çanakkale İl Örgütü olarak başta Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz olmak üzere 11 Belediye Başkanımız ile birlikte Sayın Ekrem İmamoğlu’na destek olmak için İstanbul da 4 günlük bir çalışma ile seçim kampanyasına destek olduk. Başta Çanakkaleli hemşehrilerimiz olmak üzere İstanbullu seçmenlerle bir araya geldik, bir dizi ziyaretler ve toplantılar düzenledik. 4 günlük yapmış olduğumuz çalışmalarımızın sonucunda elde ettiğimiz, seçilmiş Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na büyük ahlaksızlık yapıldığını bu haksızlığın aynı zamanda İstanbullu hemşehrilemize yapıldığı belirtilmiştir. 23 Haziran da yapılacak olan seçimde Sayın Ekrem İmamoğlu’nun daha da açık bir fark ile seçimi kazanması için kendilerine destek olacaklarını ifade etmişlerdir. Bu meselenin sadece Sayın Ekrem İmamoğlu’nun değil tüm İstanbul’un meselesi olduğunu söylemişlerdir” dedi.

Ücretsiz ulaşım imkanı

CHP İl ve Merkez İlçe yönetiminin 23 Haziran seçimlerinde İstanbul’a gitmek isteyenlere ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacağını belirten Güneşhan, “Ayrıca; 23 Haziran da yapılacak olan seçimlere yine il örgütü olarak Çanakkale de bulunup da İstanbul’da oy kullanacak olan seçmenlerin İstanbul’a ulaşımlarını sağlamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çanakkale Merkez ilçe örgütü ile birlikte Çanakkale de ana güzergâhtaki Billboard ve raketler Sayın Ekrem İmamoğlu’nun afişleriyle donatılmıştır” diye konuştu.

 

UTKU YAŞAR CÜCE

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler