GÜLTEKİN YILDIZ; "ONLARA UTANMAK KALDI"

07 Mayıs 2018 17:11
GÜLTEKİN YILDIZ; "ONLARA UTANMAK KALDI"

Anafartalar spor salonunda geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirilen 27.Dönem AK Parti Çanakkale Milletvekilliği Adaylığı Temayülü için sandıkların ayrı ayrı olması hakkında açıklamada bulunan, kongreye koordinatör milletvekili olarak katılan AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen delegelerin zahmete ve külfete girmemeleri olduğunu söyledi.

Temayülün hızlı ve seri bir şekilde sorunsuz olarak tamamlandığını anlatan Bilen, "Yığılma olmadan oylar kullanıldı. Sonra tek torbada birleştirildi. Hangi sandıkta kimin ne oy kullandığı artık meçhul. Bizce de meçhul, sizce de meçhul. Dolayısıyla bu konuda müsterih olun. Eğer bu konuda bir tereddüt varsa yada başka bir şey yaratılmak isteniliyorsa bunun art niyetli olduğunu buradan ilan etmek istiyorum. Bizler hiçbir arkadaşımızı tanımayız. Üyelerimizi delegelerimizi yormadan bu işi tamamladığı için İl Başkanımızı da tebrik ediyorum." diye konuştu.

CHP'nin geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen ilçe kongrelerinde yaşananları yazamayanların böyle bir karalama kampanyası başlattığını belirten Yıldız: "Bu temayül hangi şekilde tüm ülkede nasıl yapılıyorsa Çanakkale'de de aynı şekilde yapıldı. Biz alnımızın akıyla temayülümüzü gerçekleştirip size teslim ettik. Onlara artık utanmak kaldı. Daha önce CHP'nin ilçe kongrelerinde güvenlik kameralarına yansıyanları yazamayanlar böyle bir alçaklık ile AK Parti'yi karalamaya çalışıyor. Başaramazlar, başaramayacaklar. Biz sandığa gittiğimiz zaman halk onlara gereken cevabı verecektir." şeklinde konuştu.

Anafartalar Spor Salonundaki temayül yoklamasına, AK Parti 23. Dönem Yozgat Milletvekili AR-GE Başkan Yrd. Osman Çoşkun, AK Parti 24. Dönem Ankara Milletvekili AR-GE Başkan Yrd. Nurdan Şanlı, AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Sena İpşirli katıldı. NURSEL GÜNGÖRDÜ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler