istanbul escort

Gül: “İcra ve ilanların sona erdirilmesi söz konusu değil”

29 Kasım 2019 17:43
Gül: “İcra ve ilanların sona erdirilmesi söz konusu değil”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Erzurum ziyaretinde gazetelerin sorularını yanıtladı. Gül, “Yeni Yargı Paketinde ilanların devam etmesi öngörülüyor” açıklamasında bulundu.

Bakan Gül, Erzurum Adliyesi’nde, hakim, savcı ve adliye personeliyle yemek yedikten sonra Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı’nı makamında ziyaret etti.

“Yeni Yargı Paketi’nde ilanların devam etmesi öngörülüyor”

Abdulhamit Gül, bir gazetecinin Yeni Yargı Paketi ile yerel gazetelerin ilanların kesileceği yönünde iddiaları hatırlatması üzerine de şu ifadeleri kullandı: “Yargı Paketi’nde hukuk usulüne ilişkin düzenlemeler söz konusu. Ancak bildiğiniz gibi icra ve basın ilanlarıyla ilgili herhangi bir düzenlemenin sona erdirilmesi gibi bir düşünce söz konusu değil. Böyle bir düzenleme yargı paketinde söz konusu olan bir düzenleme değil. Dolayısıyla gazete, medyanın da desteklenmesi, hür bir şekilde yayınlarını yapabilmeleri ve bu anlamda desteğin sürmesi için ilanlarla ilgili, sona erdirmeyle ilgili şu an itibarıyla pakette herhangi bir düzenleme söz konusu değil. Elektronik satış usulüyle ilgili düzenlemeler, icrayı kolaylaştıracak birtakım farklı düzenlemeler var ama ilanların devam etmesi öngörülüyor”

Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. M. Zahid Sobacı ve Basın ilan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, geçen hafta basının sorunları ve resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının, yaygın/yerel gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kaldırılması konularını görüşmek üzere Adalet Bakanı Gül’ü makamında ziyaret etmişti.

HABER MERKEZİ

 

Etiketler: Bakan Gül, BİK, ilan

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler