istanbul escort

aksaray haber

Göktaş; “Yangın neredeyse kontrol altına alınmış durumda” (30.07.2020)

Son Güncelleme : 30 Temmuz 2020 21:07
Göktaş; “Yangın neredeyse kontrol altına alınmış durumda”  (30.07.2020)

Yenice ilçesine bağlı Kızıldam ile Kabalı köyleri arasındaki ormanlık alanda çıkan yangına müdahale sürüyor. Yangında şu ana kadar yaklaşık 30 hektar alanın zarar gördüğü bildirildi.

Yenice ilçesine bağlı Kızıldam ve Kabalı köylerinin ortasında bulunan ormanlık alanda saat 14.00 sıralarında çıkan yangına ekipler, hemen havadan ve karadan müdahale etti. Yangına 1 amfibik uçak, 6 helikopter, 44 arazöz ile çok sayıda iş makinesi ile 200 işçiyle müdahale edilirken, Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar yaptığı açıklamada; “Devletimizin bütün imkanlarıyla yangına müdahaleye başladık. Çalışmalar aralıksız olarak sürüyor. Yangın Kızıldam köyüne yaklaşık 200 metre kadar yaklaştı ancak ilerlemesi engellendi. Hemen hemen kontrol altına alındı diyebiliriz. Ekipler müdahaleyi sürdürüyor" dedi.

Yenice Kaymakamı Musa Göktaş ise; “Kızıldam köyümüze yakın bir bölgede orman yangını ihbarı alındı. İhbar alınır alınmaz, Tarım ve Orman Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız tüm birimleriyle olay yerine hemen intikal etti. İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerimizle öncelikle köyümüzdeki can kaybının önlenmesi açısından tüm önlemleri aldık. Bölgedeki hayvanları tahliye ederek, tüm hazırlıklarımızı yaptık. Çanakkale ve Balıkesir illeri ve civar ilçelerimizden takviye yangın söndürme araçları, arazözler ve iş makinaları talep ettik ve hepsi kısa bir sürede geldi. Helikopterler ve uçakla yangına müdahale ediliyor. Kızıldam köyüne yakın bir mesafede yangın neredeyse kontrol altına alınmış durumda” diye konuştu.

Haber Merkezi

Etiketler: yenice,orman yangını, veysel acar, çanakkale, musa göktaş,

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler