istanbul escort

Gökhan; “Doğayı tahrip etmeyeceğiz, kirletmeyeceğiz” (06.06.2020)

06 Haziran 2020 11:26
Gökhan; “Doğayı tahrip etmeyeceğiz, kirletmeyeceğiz” (06.06.2020)

Çanakkale Belediyesi, Güzelyalı Halk Plajı’nda 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla çöp toplama etkinliği düzenledi. Düzenlenen etkinlikte gençlere de çağrıda bulunan Başkan Gökhan; “Lütfen sahilleri kullandığınız zaman çevremizi temiz bırakalım” dedi.

Çanakkale Belediyesi Güzelyalı Halk Plajı’nda gerçekleşen etkinliğe katılan gönüllü vatandaşlar, sahile gelişi güzel atılan çöpleri temizledi. Etkinlikte konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Bu yıl ki Çevre Günü çok daha anlamlı. Çünkü biliyorsunuz koronavirüs sorunu tüm dünyayı sardı ve bununla beraber de çevre konusu da gündeme geldi. Şu anlamda belki virüsün çıkış nedeni çevresel sorunlar olabilir ama bunun için bilim adamlarını dinlemek gerekebilir. Şunu gördük bizler zorunlu olarak evlere girince doğada hayvanların ve bitkilerin çok hızlı bir biçimde çoğaldığını gördük. Çok anlamlı, yani onun için bu sene 5 Haziran’da bunları düşünmemiz lazım. Televizyonlarda görüyorsunuz yunuslar ortaya çıktı, balıklar ortaya çıktı, çimenler fışkırdı ve birçok hayvan ortalıkta görünmeye başladı. Bunun sonucunda da şunu öğrenmemiz lazım, bu dünya sadece bize ait değil, bu dünya bütün yaşayanlara ait. Bunlar içerisinde hayvanlar ve bitkiler dâhil. Dolayısıyla dengeli bir biçimde yaşayacağız, doğayı tahrip etmeyeceğiz, doğayı kirletmeyeceğiz. Bence bu sene ki çevre gününün en önemli mesajı bu olsa gerek. Ama aynı zamanda çevremizi kirletmemeyi de öğreneceğiz” dedi.

Başkan Gökhan’dan gençlere çağrı

Etkinlik sırasında Çanakkale’de yaşayan gençlere de sahilleri temiz bırakmaları konusunda çağrıda bulunan Başkan Gökhan; “Güzelyalı Belediye plajında bir etkinlik yapılıyor, oda sahilin temizlenmesi etkinliği. Görüyoruz ki arkadaşlar gönüllü olarak çalışıyorlar, bir mesaj vermek için. Envai çeşit atık var, özellikle gençlere seslenmek istiyorum. Elbette ki gençlerimiz kordonları sahilleri kullanacaklar. Özgürce kullanacaklar, hatta içki de içebilecekler, ancak içtikten sonra şişelerin kırılması ve ortalığa bırakılması onlara yakışmıyor. Onun için buradan Çanakkale’de yaşayan gençlere mesaj vermek istiyorum, lütfen sahilleri kullandığınız zaman çevremizi temiz bırakalım. Çünkü damlaya damlaya göl olur, çevre de kirlilik, kirlene kirlene çoğalır. Onun için bu sene biraz daha kendimizi dinlememiz lazım, olup bitenin farkına varmamız lazım diye düşünüyorum. İnşallah bu bilinçle önümüzdeki süreçte çevremizi koruyarak, muhafaza ederek hayatımızı sürdürürüz” diye konuştu.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler