istanbul escort

GÖKHAN: “AÇIK VE NET SÖYLÜYORUM FETÖ’DEN FARKLI DAVRANMIYORSUNUZ” 10.11.2019

10 Kasım 2019 09:31
GÖKHAN: “AÇIK VE NET SÖYLÜYORUM FETÖ’DEN FARKLI DAVRANMIYORSUNUZ” 10.11.2019

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kasım ayı Meclis Toplantısı’nın 4. bileşiminde Esenler’de bulunan İmam Hatip Okuluyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Gökhan, “Açık ve net söylüyorum; eğitimde kafaları karıştırmak için FETÖ’den farklı davranmıyorsunuz. Aynı kafa yapısıyla, onun da okulları vardı… Allah için şu tarikat kafasından vazgeçin” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel’in konuşmasının ardından sert açıklamalarda bulunan Başkan Gökhan, “ Biliyorsunuz, Esenler Mahallesi çok hızlı gelişen bir mahalle. Şimdi Esenler’de büyük bir sıkışıklık varken, buraya hiçbir okul yapılmaksızın 13 tane öğrencisi olan bir imam hatip açmanın hiçbir mantığı yoktur. Kim demiş böyle bir ihtiyaç var diye? Buradaki büyün imam hatip okulları ağzına kadar dolu mu? Değil. Eğer imam hatip lisesi isteniyorsa, buradaki diğer imam hatip liselerine insanlar yerleşebilir. O mahalle yaşayan insanlar, illa ki orada yaşamak istiyorsa, o mahallede normal liseye gitmek isteyen insanlar da var. Bununla ilgili bir tek metrekare inşaat yapılmamıştır. Tüm liseler gitmiş, bunun en azından bir tanesi normal lise olabilirdi. Orada hatta Ali Haydar Önder Lisesi var orası sıkış tepiş bir durumda, onun yanında arsa var, oraya yapsınlar. Yıllardan beri gelip gidip söylerim; burayı büyütün, orada yaşayan insanlarca da tercih ediliyor. Hiç oralı olunmuyor ama iş imam hatip olunca her tarafa yapıyorlar. Biliyorsunuz Merkez Orta Okulu’nun mücadelesi devam ediyor. Söz verilmişti eski haline döndürüleceğine dair ama ne oldu? Merkez Orta Okulu yerle yeksan oldu. O bizim Çanakkale’mizin bir değeriydi. Eskiden herkes oradan mezun olmuştu. Endüstri Meslek Lisesi’ni kaldırmaya çalıştılar Allah’tan o camia fazla olduğu için onların baskısıyla şimdilik durdu” dedi.

 “İMAM HATİPTEN ÖNCE LİSE İHTİYACI VAR”

 Hükümetin eğitim politikasını da eleştiren Gökhan, “Açık ve net söylüyorum; eğitimde kafaları karıştırmak için FETÖ’den farklı davranmıyorsunuz. Aynı kafa yapısıyla, onun da okulları vardı… Allah için şu tarikat kafasından vazgeçin. İmam hatipe falan karşı değiliz, hatta ben İmam hatip okullarının daha üst seviyede eğitim vermesi gerektiğini söyleyen bir insanım. Esenler Mahallesi’nde imam hatipten önce lise ihtiyacı var. Benim derdim bu kentte sağlık sisteminin sağlıklı olması. Merkez Orta Okulu’nu yerine koyun, buradan ilan ediyorum. Şimdi Alan Başkanlığı’nda görevli olan dönemin Milli Eğitim Müdürü delikanlı sözü verdi. ‘Kepez’deki imam hatip okulu yapıldığı zaman burayı vereceğim’ dedi. Ne oldu? Tık yok” diye konuştu.

Öte yandan, bütçe görüşmeleri için yapılan 4. bileşim gündem dışı konuşmalar ve muhalefet partilerinin konuyla ilgili bilgisi olmadığı için bir sonraki meclise ertelendi.   UTKU YAŞAR CÜCE

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler