GÖKÇEADA’DA REKOR DENEMESİ

05 Nisan 2018 17:49
GÖKÇEADA’DA REKOR DENEMESİ

“Dünyada Suyun Altında En Uzun Süre Yaşayan İnsan” unvanını alan, “Akvaryum Adam” olarak tanınan dünya rekortmeni Cem Karabay, Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girişinin yirminci yıl dönümünde, 15 saat 10 dakika ile Norveçli Nils-Roar Selnes’e ait olan “En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama” dünya rekorunu kırmak için Gökçeada’da bulunan Yıldız Koyu’nda TÜDAV Sualtı Deniz Parkı’na iniyor.

Cem Karabay, 2018 Troya yılının tüm dünyada duyulması için 15 saat 10 dakika ile (Longest open saltwater SCUBA dive-cold water) “En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama” dünya rekorunun sahibi Norveç’li Nils-Roar Selnes’e, 23 saat 4 dakika ile meydan okumaya hazırlanıyor. 
İngiltere’de bulunan Guinness Merkezi tarafından görevlendirilen Türkiye’deki tek Guinness hakemi olan Şeyda Subaşı Gemici’nin eşlik edeceği rekor denemesi, 23 Nisan saat 11.00’de, 15 dereceden daha soğuk olan Gökçeada Yıldız Koyu’nda bulunan TÜDAV Sualtı Deniz Parkı’nda başlayacak. 23 Nisan’dan itibaren denizin 6 metre altında 2 m boyunda Truva Atı ile birlikte yaşayacak Karabay, yeme, içme, uyuma, spor yapma gibi tüm ihtiyaçlarını hiçbir şekilde suyun altından çıkmadan denizde gerçekleştirecek. Dünya Rekortmeni Karabay’ın rekor denemesi, internet üzerinden 24 saat sualtı kameraları ile canlı olarak izlenebilecek. Cem Karabay, rekor denemesini 24 Nisan saat 10.04’de elinde Türk bayrağı ile sualtında yürüyerek karaya çıkıp bitirmeyi planlıyor. NURDURAN DUMAN

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler