istanbul escort

Girne Amerikan ve Arizona Üniversitesi işbirliği başlatıyor

Son Güncelleme : 03 Haziran 2020 13:06
Girne Amerikan ve Arizona Üniversitesi  işbirliği başlatıyor

Öğrenciler artık Girne Amerikan Üniversitesi’nde Arizona Üniversitesi’nin akademik programlarına kayıt olabilecek, Güz 2020 döneminde Amerikan eğitimlerine başlayabilecek.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ABD'nin Arizona Eyaletinde bulunan Devlet Üniversitesi  Arizona Üniversitesi ile başlattıkları Global Kampüs ortaklığı ile, öğrencilere; Covid19 salgını dolayısıyla ülkelerinden ayrılmadan ABD diploması alma fırsatı sunuyor.

Arizona Üniversitesi  Rektörü  Robert  C.  Robbins  tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Global Kampüs   ortaklığı,   günümüzde   COVID-19'un   neden   olduğu   hareketlilik   zorluklarının çözülmesine  yardımcı  olurken,  aynı  zamanda  BM  Sürdürülebilir  Kalkınma  Hedefi  olan dünyaya erişilebilir ve kaliteli eğitim sağlama amacına ulaşmak için de anlamlı ve uzun vadeli bir çabadır” dedi.

Seyahat kısıtlamaları, ertelenen okul açılışları ve vize moratoryumları göz önüne alındığında, Girne Amerikan Üniversitesi'nin, pandemi sürecinde en güveli bölgelerden bir tanesi olan Girne, Kıbrıs kampüsünde tam erişim ile Kıbrıs'taki öğrencilerin gerçek bir ABD derecesi veya ABD transfer kredisi kazanmalarını sağlamak için Arizona Üniversitesi ile esnek ve uygun fiyatlı eğitim seçenekleri oluşturduğu ifade edildi.

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar tarafından yapılan açıklamada;

‘’Hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde kaliteli üniversite eğitimi vermek için Arizona Üniversitesi  ile   yeni    işbirliğimizi    başlatıyor    olmaktan    büyük    heyecan    duyuyoruz. Uluslararasılaşmanın önemini bilen bir yükseköğretim kurumu olarak öğrencilerin Amerika'da eğitim hayallerini ertelememeye davet ediyoruz. Eğitim yolculuklarında onlara destek olmak için buradayız. Bulunduğumuz coğrafyada artık öğrenciler Amerika Birleşik Devletleri Arizona Üniversitesine gitmeden eğitimlerine Girne,  Kıbrıs’ta  GAÜ  Global  Kampüsünde  devam edebilecekler. Arizona Üniversitesi ve Girne Amerikan Üniversitesi’nin başlatmış olduğu bu vizyoner işbirliği  sayesinde  artık  Kıbrıs,  Amerikan  yükseköğretiminin  bir  çekim  merkezi olacaktır” dedi.

Konuyla ilgili Arizona Üniversitesi GAÜ Global kampsünden yapılan açıklamada, öğrencilerin eğitimleri için aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabilecekleri ifade edildi:

  • Girne kampüsünde  okuyarak,  yüz  yüze  eğitim  destekli  Arizona  Üniversitesi'nden lisans, yüksek lisans veya lisansüstü derecelerini tamamlayabilirler.
  • Arizona Üniversitesinde  veya  ABD'de  herhangi  bir  üniversitede  okuyabileceğiniz hemen  hemen  tüm  programlara  Girne’de  hazırlanarak  daha  sonra  Amerika’da eğitiminize devam edebilirler.

Arizona Üniversitesi Uluslararası Eğitim Dekanı Brent White'ın açıklamasında, “Uluslararası eğitimde mevcut duruma  neden  olan  olaylar,  bilginin  yaratılması  ve  sınırların  ötesine  iletilmesi  için  fiziksel seyahatin  gereksiz  olduğu  yeni  bir  ‘hareketlilik  sonrası’  (post-mobilite)  dünyanın  şafağını hızlandırdı” dedi.

White  ‘’Neredeyse bir gecede,  tüm dersler  çevrimiçi  hale  geldi  ve  uluslararası  öğrenciler eğitimlerine devam ederken  kendi ülkelerinde evde güvende kalmaya  da devam ediyorlar.Bizler koşullar ne olursa olsun, öğrencilerin  bir  Amerikan  eğitimi  alma  hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz.” Diye ekledi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler