istanbul escort

Geyikli’nin kaderi Başkan Oruçoğlu ile değişti (18.05.2020)

Son Güncelleme : 18 Mayıs 2020 10:05
Geyikli’nin kaderi Başkan Oruçoğlu ile değişti (18.05.2020)

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, göreve geldiği 2019 yılından bugüne yapılan çalışmaları ve yapılacak projeleri değerlendirdi. Seçimlerin ardından daha 1 yıl geçmesine rağmen Geyikli’nin ihtiyacı olan yatırım ve projelerle ilgili önemli adımlar atan Başkan Oruçoğlu, “Geyiklimiz her şeyin en iyisine layık” dedi.

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, yerel seçimin ardından geçen 1 yıllık hizmet süresini, Kaleninsesi Gazetesi’ne özel açıklamalar yaparak değerlendirdi. Geyikli beldesinde AK Parti’den Belediye Başkan Adayı olan Mevlüt Oruçoğlu, 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde %52,91 oy oranıyla Belediye Başkanı seçildi. Belde sakinlerinden 1.300 oy alarak Geyikli Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Oruçoğlu, Geyikli beldesinin çehresini ve kaderini değiştirmek için 1 Nisan 2019 tarihinde göreve başladı. Göreve başlar başlamaz belde halkıyla birlik ve beraberlik içerisinde bir mücadele örneği sergileyen Başkan Mevlüt Oruçoğlu, 1 yıl içinde Geyikli’ye bir çok yatırım ve proje kazandırdı.

Geyikli proje ve yatırımlarla değişti

Geyikli beldesi, Başkan Oruçoğlu’nun girişimleriyle bir yılda önemli değişimler yaşadı. Geyikli’nin çehresi, her geçen gün yapılan çalışmalar ve yeni yatırımlarla değişti. Eğitimden sağlığa, tarımdan turizme ve spora kadar bir çok alanda yeni hizmetlerle adından söz ettiren Geyikli, kültürel etkinlikler başta olmak üzere daha bir çok etkinliklerle de dikkat çekti.

Müjdelerle döndü

Çalışkanlığı ve mütevaziliği de belde halkının takdirini kazanan Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu; Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük illere yaptığı ziyaretlerden belde için yeni müjdelerle döndü. Ziyaretlerden eli boş dönmeyen Başkan Oruçoğlu, her gittiği yerden Geyikli için yeni bir hizmet ve yatırım sözü aldı. Geyikli’ye kardeş belediyeler kazandıran Başkan Oruçoğlu, Geyikli halkına daha iyi hizmet verebilmek için kardeş belediyelerden de önemli destekler aldı.

Eğitime önemli destek

Geyikli Belediyesi, Başkan Oruçoğlu önderliğinde eğitime yönelik de önemli destek sağladı. Geyikli Belediyesi olarak eğitime her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirten Başkan Mevlüt Oruçoğlu; “İlk önce en önemli olan eğitim dedik ve göreve başlar başlamaz, Geyikli’li olup dışarıda okuyan üniversite öğrencimize Geyikli Belediyesi olarak, hayırsever iş adamlarının desteğiyle burs temin ettik. 45 öğrencilerimiz toplam 90.000 lira burs aldı. Okullara da araç ve gereç anlamında katkılar sağladık. Geyikli Belediyesi olarak eğitime her zaman destek vereceğiz” dedi.   

Geyikli doğalgaza kavuşacak

Yerel seçimlerde söz verdiği yatırımların peşini bırakmayan Başkan Mevlüt Oruçoğlu, göreve gelir gelmez beldenin doğalgaza kavuşması için çeşitli görüşmeler ve temaslarda bulundu. Ankara’ya giderek doğalgaz için AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan söz alan Başkan Oruçoğlu, görüşmelerin ardından sosyal medya hesabından doğalgaz ile ilgili Geyikli’ye müjdeyi verdi. Başkan Oruçoğlu; “Geyiklimize hizmet için durmadan çalışıyoruz. Beldemizin doğalgaza bir an önce kavuşması için Ankara’da görüşmeler yaptım. AK Parti Grup Başkanvekilimiz sayın Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili sayın Jülide İskenderoğlu ile doğalgaz hakkında fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah doğalgaz 2022 yılında Geyiklimizde faal olacak. Grup Başkanvekilimiz sayın Bülent Turan beye Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu hanımefendiye ilgilerinden dolayı Geyikli adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Beldemiz modern bir spor tesisine kavuştu”

Geyikli beldesini modern bir spor tesisine kavuşturduklarını kaydeden Başkan Oruçoğlu; “Geyikli Belediyesi'nin topraktan bir futbol sahası vardı. Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesinde, yine sağ olsun Bülent Turan bey vesile oldu ve FIFA standartlarında şu an halı sahamız dahil olmak üzere üç buçuk milyon TL para harcandı, Geyikli modern bir spor tesisine kavuştu. Bunun yanında Geyikli Belediyespor 2-3 yıldır faaliyette değil, hemen gençlerimize Belediyesporu aktive ettik ve finanse ettik. Geyikli Belediyespor inşallah bu sezonu şampiyonlukla noktalayacak” dedi.

“Sağlık yatırımlarını önemsiyoruz”

“Geyikli için sağlık yatırımlarını önemsiyoruz. Beldemizde 24 saat şu an 112 acil ambulans hizmeti veriliyor” diyen Başkan Oruçoğlu; “Allah göstermesin bir hasta ya da bir rahatsızlık olduğunda hemen müdahale ediliyor. Geyikli’ den bir hasta veya çevre köyden ihbar geldiği zaman hemen 3- 5 dakikada hastaya müdahale ediliyor. Veteriner Hekimlik Birimi kurduk, can dostlarımız için tedavi merkezi kurduk ve bu tedavi merkezi 3 aydan beri faaliyette” şeklinde konuştu.

“Sahillerimizi temizliyoruz”

Geyikli nüfusunun yaz aylarında 25-30 bin arası olduğunun altını çizen Başkan Oruçoğlu; “Kum temizleme aracı aldık. Araçlarımızla sürekli sahillerimizi temizliyoruz. Yeni iskelede mavi bayraklı plajımız var. Koronavirüs sürecinde hem tedbirlerimizi devam ettirirken bir yandan da tekrar yaza sahillerimizi temizleyerek hazırlıyoruz. Çünkü İstanbul’dan gelen yazlıkçı misafirlerimiz var. Şu an büyük bir kısmı zaten Geyikli’de. Geyikli’nin normal nüfusu 4000-4500 ama yazın 25-30 bine kadar çıkıyor. Çok yoğunluk yaşanıyor. Misafirlerimiz geliyor ve biz hepsini belediye olarak ağırlamak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Kuzey Ege'nin incisi Geyikli

“Şu an çok güzel turizm yatırımları oluyor. Geyiklimiz Kuzey Ege'nin incisi ve gizli cenneti diye geçer” diyen Başkan Oruçoğlu; “Ata Demirer'in Eyvah Eyvah filmleri Geyikli’yi daha çok bilinir daha çok tanınır hale getirdi. Meydandaki çay bahçemize Ata Demirer’in tekrar ismini verdik. Demirer, sosyal medya hesabında paylaşım yaptı bize teşekkür etti. Yani inşallah yine Geyikli'de bu yazın birkaç film projesi vardı ama bu koronavirüs tedbirleri çıkınca ertelendi” şeklinde konuştu.

Geyikli için tarihi gün

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, 1 yıllık görev süresi içerisinde turizm konusunda da önemli girişimlerde bulundu. Çanakkale İl Özel İdaresi’nden jeotermal kaynaklar arama ruhsatını alan Başkan Oruçoğlu; “Geyiklimiz için tarh bir gün yaşadık. İl Özel İdaresinden 14 bin dönüm alanda termal su kuyusu ruhsatını Geyikli Belediyesi adına aldık. Termal turizm ve seracılık faaliyetlerimiz için çalışmalarımıza resmî olarak başladık” dedi. 

“Geyikli’nin turizmini 12 aya çıkarmak istiyoruz”

“Geyikli'de turizmle ilgili çok güzel gelişmeler yaşanıyor” diyen Başkan Mevlüt Oruçoğlu; “Termal su projemiz vardı. Ben termal su ile ilgili çok ciddi bir çalışma yaptım. Yeni iskeleden, Darıköy üstüne kadar 14 bin dönüm alana Geyikli Belediyesi adına termal su arama ruhsatı aldık. Termal suya kaynak yapmaya çalışıyoruz, çünkü 4-5 milyon lira bir maliyeti var. Bu termal suyu, turizmi 12 aya çıkarmak için kış turizmini de canlı tutmak için otellere vereceğiz” şeklinde konuştu.

Zeytin Hasat Şenliği’ne yoğun ilgi

Geyikli’de düzenlenen ve yoğun ilgi gören Zeytin Hasat Şenliği’nde ilk hasat geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı. Geyikli sakinleri, çevre ilçe ve beldelerden gelen vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşen şenliğin açılışına Çanakkale Valisi Orhan Tavlı da katılmıştı. İki gün süren etkinlikte katılımcılara yönelik ikram ve eğitim sunumları düzenlenmişti. Zeytinyağı tadım eğitiminin ardından ise Naturel Sızma Zeytinyağı yarışması yapılmıştı.

“Zeytinlikleri imara açmıyoruz”

“Geyikli’nin zeytinyağı, aroması çok güzel bir yağ” diyen Oruçoğlu; “Kazdağlarının havasıyla bütünleşen çok güzel bir zeytin yağımız var. Bölge halkının büyük bir kesimi zeytinyağcılıkla ve hayvancılıkla uğraşıyor. Burada ev pansiyonculuğunu teşvik ettik. Burada yeni imar alanlarını özellikle açmıyoruz. Mesela zeytinlikleri kesinlikle imara açmıyoruz. %10 olan imarı kesinlikle yükseltmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Araç ve hizmet filosunu güçlendirdi

Geyikli Belediyesi’ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe olarak verilen sıfır kepçe iş makinesi teslim alındı. Geyikli Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Bahçelievler Belediyesi’nden de iki araç tahsis edildi. Bir yıllık süre içerisinde belediyenin hizmet filosuna bir çok iş makinesi kazandıran Oruçoğlu şu şekilde konuştu; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan Geyikli Belediyesi’ne sıfır kilometre kepçe iş makinesini hibe olarak tahsis ettik. Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan beye ve Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na Geyikli adına yaptığı desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Kardeş belediyemiz olan Bahçelievler Belediyesi’nden de Geyiklimize bir ford kamyon ve ıveco otobüs tahsis ettik. Geyiklimize her geçen gün bir değer katmak için mücadele ediyoruz.”

Çocuk oyun alanları yenilendi

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu’nun talimatıyla belde de bulunan çocuk oyun alanları yenilendi. Çocukların yüzünü güldüren Başkan Oruçoğlu; “Geyikli Belediyesi olarak çocuklarımızın eğlenceli vakit geçirebilmeleri için parklarda yenileme çalışmaları yaptık. Bu tür çalışmalarımıza bir yıl boyunca devam ettik. Yeni park alanlarının yanında mevcut parkların bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını da yapıyoruz” dedi.

“Daha yeşil bir Geyikli için çabalıyoruz”

Daha yeşil bir Geyikli için çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına da hız kesmeden devam ettiklerinin altını çizen Başkan Oruçoğlu; “Beldemizin giriş ve çıkışlarını palmiyelerle süsledik. Belediye ekiplerimiz, çevre düzenlemesi ve peyzaj konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çalışmalarımız devam  ediyor” diye konuştu.

9 yıllık sorun çözüldü

Geyikli Belediye Meclisi Ekim ayı olağan meclis toplantısında, Dalyan mücavir alanındaki koroma amaçlı imar planı çalışmaları tamamlanarak kabul edildi. Başkan Oruçoğlu; “2010 yılında Ezine Belediyesi’nden devraldığımız Dalyan mücavir alanındaki mevcut imar planına göre koruma amaçlı imar planı yapım çalışmaları tamamlanmış olup, Ekim ayı meclis toplantımızda kabul edilmiştir. Dalyan köyüne hayırlı olsun. 9 yıllık sorunu bu şekilde çözmüş olduk” dedi.

“Sosyal etkinliklere önem veriyoruz”

Geyikli Belediyesi olarak sosyal etkinliklere de önem verdiklerini dile getiren Başkan Oruçoğlu; tiyatro, konser ve sergi gibi etkinlikler organize ettiklerini ifade etti. Bu tür etkinliklere halkın katılımının yoğun olduğunu kaydeden Başkan Oruçoğlu, belde de ayrıca yağlı pehlivan güreşleri ve deve güreşlerinin de düzenlendiğini ve önümüzdeki yıllarda da bu tür etkinliklerin devam edeceğini sözlerine ekledi. 

Gürhan Kökçak

 

Etiketler: çanakkale, geyikli, mevlüt oruçoğlu,

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler