“GENÇLİK MERKEZLERİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

04 Haziran 2018 17:01
“GENÇLİK MERKEZLERİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’de Gençlik merkezi açılış programına katıldı.

Vali Orhan Tavlı’nın da katıldığı açılış programında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan;

“Gençlerimizin yanında olmak sloganla,  lafla olmaz elimizden geldiğince gençlerimizin toplantılarına, programlarına katılmaya çalışan insanlarız ve etkinliklerinde hobilerinde yanlarında  olmaya çalışıyor onları teşvik etmeye çalışıyoruz. Gençlik hizmetleri ve spor müdürlüğümüz ve ekibi başta olmak üzere tüm kurumlarımızın da benzer yaklaşımlarının olduğunu onurla takip ediyoruz. Çünkü biz gençliğin doğru yönlendirildiğinde 15 Temmuz başta olmak üzere önemli kritik anlara çok sadık görevleri bu ülke adına icra ettiklerini onurla gördük takip ettik. Allahtan ki böyle bir sadık gençliğimiz var. Bu gün çok kıymetli bir açılış yapıyoruz. Bu gün gençlerimizin hizmetine girecek olan futbol sahaları, tenis kortları benzer çalışmalarla bir gençlik merkezini açıyoruz. Ümit ediyorum gençlerimiz vakitlerini burada geçirecekler okulda çıktıklarında, boş saatlerde burada olacaklar hayırlı güzel işleri burada yapacaklar biz bu gençlik merkezlerini çok önemsiyoruz 2002 de Türkiye’de 23 olan gençlik merkezimiz şu an 313’ lerde çok büyük sayılarda ve daha da arttırmaya çalışacağız ve şu an Biga ilçemizde devam eden bir gençlik  merkezimiz var o da inşallah kısa sürede bitecek ve orayı da gençlerimizin hizmetine açmaya çalışacağız. Şu an güzel yalımızda büyük bir gençlik kampı inşaatı başlıyor burası Çanakkale’de olmakla beraber büyük bir Türkiye projesi. ”dedi.

Gençliği Görmeyen Yarını Planlayamaz”

 

“GENÇLE YÜRÜYEN EMİN ADIMLARLA GİDER”

AK Parti  Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, TRT’de yayınlanan ve Türkiye başta olmak üzere dünya ülkelerinde de yakından takip edilerek izlenen Diriliş dizisinin oyuncularıyla Çanakkale’de bir araya geldi.

 

Çanakkale’de programlarını sürdüren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Diriliş ekibiyle birlikte İÇDAŞ Kongre Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonunda gençlerle buluştu.

Gençlerle bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan solanda yaptığı söyleşide “Bizler olduğumuz her alanda her yerde en iyisini  yapma iddiasını taşıyan insanlarız. Türkiye ve Çanakkale gençlerin nüfus olarak yoğun olduğu bir toplum. Sadece bu seçimlerde bir buçuk milyon gencimiz ilk kez oy kullanacak. Diğer ülkeler içerisinde en fazla genç bizde var. Genci görmeyen oyuncu, genci görmeyen dernek,vakıf, parti yarını planlayamaz. Genci yanına alan gençle yürüyen onun enerjisinden istifade eden kim varsa yoluna daha emin adımlarla gider” dedi.

Türkiye’nin yayın politikasıyla değerlerin ilişkisi sorusunun sorulması üzerine Turan,”Türkiye’de kültürümüzü siyasal başlığımızı kadim değerlerimizi diğer platformlara aktarılıyor olması çok kıymetli. Libya’da malum o Arap baharı başlamasından kısa bir süre önce oralardaydık. Sonra bir daha gitme imkanımız oldu. Orada Libya’yı tanıyan akademisyenlerden çok şaşırdığım bir tespit olmuştu, Libya’da ki devrimi başlatan diziler demişti. Uzun yıllar Libya’da çanak anten yasağı olduğu için sadece devlet kanalı izlenirmiş tabi kendi içerisindeki yaşadığı toplumu dünya gerçekleri zannediyormuş. Ama bir tarihten sonra Kaddafi bu yasağı kaldırıp çanak antene izin vermiş tüm Libya çanak antenlerle donatılmış ve bir anda Libya insanı aslında tüm dünyanın Libya gibi olmadığını görmeye başlıyor. Televizyonu çanak antene bağlayarak da demokratik taleplerin yoğunlaştığı işlerdi. Dünya’yı tanıtan  yakınlaştıran unsurlar bunlar son zamanlarda farklı sektörlerinde açılmış olması en büyük onurumuz bence dediğiniz gibi tüm coğrafyada Türkiye’mizin hatıraları kuvvetli” şeklinde ifade etti.

 

Gençliğin abisi olarak ifade edildiğinin ve gençliğin rolünün sorulması üzerine ”Öncelikle ifade ettiğiniz gibi çocuk yaşlardan beri sosyal faaliyetlerin içerisinde olmaya çalıştık. O zaman ki şartlarda sıkıntıları belli insanların ben demir doğramacı bir adamın oğluyum. Gittiğim yerlerde ne zaman genç arkadaşımız, üniversite öğrencimiz sıkıntısını ifade etse tabi ki çözüm için gayret ediyoruz. Belki klasik vekillikte bir karikatür yap deseniz kel olacak göbekli olacak böyle bir tarz çıkar ortaya. Biz biraz daha bunu aşmaya çalıştık. Biraz daha klasik toplantıların dışında gençlere mesai harcamaya çalıştık. Gençlerle Ankara ziyareti kapsamında onlarla görüşmeye çalışan bir profil sergiledik. Onun dışında gençlere daha yakın teşvik mesai var daha çok seviyoruz birbirimizi, tabi sonuçta biz siyaset yapıyoruz. Bizim motivasyonumuz oyumuz aynı zamanda bu dönemde gençlerin oyunu alanlar daha yükseklere çıkacaklar onu da biliyorum. Ama ben oy meselesinden çok öte başından beri vekil olmadan önce gençlik kollarında  sosyal faaliyetlerde gençlerle olmaya çalıştık. Gençleri yarına öteleyen anlayışlar bugün sıkıntı çekiyorlar Gazi Mustafa Kemal  şu karşı tepelerde 20’li yaşların sonunda kahramanlık yaptı. Fatih’in İstanbul’un fethini biliyorsunuz. Biz çok uzaklarda değil kendi atalarımızda dedelerimizde genç yaşlarda neler yapıldığını görmüş insanlarız. Seçmekte seçilmekte toplumun ortak irfanını ortaya çıkarır o yüzden biz önce seçilmeyi sonra seçmeyi 18 yaşına indirmemizde çok iyi bir iş yaptığımız kanaatindeyim” dedi. MESUT HARPUT

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler