istanbul escort

Genç Yaşa Sığdırılan Başarılar (21.05.2020)

Son Güncelleme : 21 Mayıs 2020 09:05
Genç Yaşa Sığdırılan Başarılar (21.05.2020)

Gelibolu’lu Triatloncu Özümsu Aktan başarılarına başarı katıyor.

Gelibolu ilçesinin triatlon sporuna kazandırdığı bir başarılı sporcu’da Özümsu Aktan olarak göze çarpıyor.

2006 Gelibolu doğumlu olan Özümsu Aktan yedi yaşındayken 2013 yılında başladığı Triatlon sporunda başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Tritalon sporuna başladığında Koşu ve Bisiklettte iyi olan genç sporcuyu gören efsane antrenör Halil Tuna genç sporcuya “senden Çok İyi Bir Sporcu Olacak Bundan Çok Eminim” demesiyle başlayan spor hayatı Türkiye’de ve Avrupa’da başarılı sonuçlara imza atmaya kadar sürüyor.

Efsane antrenörün söylediği sözlerin kendisini çok mutlu ettiği kadar, aynı zamanda cesaretlendirdiğini söyleyen Özümsu zaman içinde hocasının ne kadar haklılığını da ortaya çıkardı.

Spor hayatına başladıktan sadece beş ay sonra Kasım ayında Denizli’de yapılan yarışta ikinci olarak sporculuk hayatının ilk derecesini yaparak ilk madalyasını alan Özümsu Aktan, ardından sıcak, soğuk, kar,yağmur ve çamur dinlemeden sabah akşam antrenmanlarına devam etmiş. Tabiki bu fedakarlıklarının karşılığını yaptığı dereceler ve kazandığı madalyalarla almış.

Başarılı sporcu yüzme antrenmanları içinse ilçede havuz olmadığı için, yılda dokuz ay Çanakkale’ye yüzme antrenmanları için gidip gelmiş.

Azimli çalışmalarının sonucunda İzmir, Didim, Marmaris, mersin,İstanbul, Eğridir, Çanakkale, Bursa ve Kuşadası’nda katıldığı yarışmalarda derece yaparak madalyalar alan Özümsu Altan,  2016 yılında on yaşında iken Milli Takıma seçilme başarısını gösteriyor.

2016 yılında Milli takımla birlikte Portekiz’de düzenlenen Avrupa şampiyonasına katılan başarılı sporcu Avrupa altıncısı olma başarısını gösteriyor.

Genç yaşında bir çok başarıya imza atan Özümsu Aktan son  olarak ise şunları söyledi. “Gelibolu'da , bizlere Triatlon sporunu tanıtan , sevdiren ve bizleri çalıştıran ve biz Geliboluspor Triatlon takımı sporcularında çok emeği olan Halil hocamıza çok teşekkür ederim. Halil hocamızın hakkını asla ödeyemeyiz . Ben ve takım arkadaşlarım Halil hocamıza vereceğimiz en iyi hediyenin ise alacağımız başarılı derecelerle onu sevindirmek olduğunun bilincindeyiz .” dedi.

Etiketler: triatlon gelibolu yade özümsu

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler