istanbul escort

Gelibolu'dan Bir Yıldız Daha (10.05.2020)

Son Güncelleme : 10 Mayıs 2020 13:05
Gelibolu'dan Bir Yıldız Daha (10.05.2020)

Gelibolu ilçesi Okçulukta başarılı sporcular çıkarmaya devam ediyor

Türkiye Okçuluk sporunda Gelibolu ilçesi önemli bir yer edinmeye devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Tuana Rüya Yılmaz oldu.

 

2007 doğumlu Tuana Rüya Yılmaz Gelibolu doğumlu ve Şenol-Hülya Yılmaz çiftinin kızı olarak hayatını devam ettiriyor. Tuana Gelibolu Namık Kemal Ortaokulu yedinci sınıfı öğrencisi olarak hayatına devam ediyor.

 

Genç sporcu on yaşında okçuluk sporuna başlarken, yaklaşık iki yıldır okçuluk sporunla uğraşmakta. Başarılı sporcuyu Gelibolu Gençlik ilçe spor müdürü aynı zamanda Milli takım antrenörlerinden Emre Özdemir ve Aytaç Akdağ çalıştırıyor.

 

2019 yılında Gelibolu’da düzenlenen Okullar arası yarışmada Minik Makaralı bayanlarda birinci olurken, Yine 2019 yılında Temmuz ayında düzenlenen okçuluk yarışmasında Minik makaralı bayanlarda birinci oluyordu. 2019 yılında İstanbul Keskin Okçuluk Kulübü ile yapılan dostluk yarışmalarında dördüncü olan başarılı sporcu, 2019 yılı Ağustos ayında Bursa’da düzenlenen Türkiye şampiyonasında ise Minik Makaralı bayanlarda Türkiye on dördüncü oldu.

 

2020 yılında İzmir’de düzenlenen özel yarışmanın yarışmacı kısmında en küçüklerden biri olan Tuanna bu yarışmayı da on dokuzuncu olarak tamamladı.

 

2020 yılında Ases Minikler Salon Kupası yarışmalarında ise genç sporcu sekizinci olarak yarışmayı tamamladı.

 

Başarılı sporcu hedeflerini anlatırken en büyük hedefinin Milli takımda yer almak olduğunu ifade etti

Etiketler: okçuluk gelibolu çanakkale tuana

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler