istanbul escort

Gelibolu’da Köy Hayrı Buluşmaları 23.4.2019

23 Nisan 2019 10:18
Gelibolu’da Köy Hayrı Buluşmaları 23.4.2019

Gelibolu’nun Kavaklıtepe, Adilhan ve Ilgardere köylerinde yağmur ve şükür duası programları yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Köylerde düzenlenen, ilçe merkezi, belde ve diğer köylerden birçok vatandaşın yoğun bir ilgi gösterdiği yağmur ve şükür duası programına din görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başlandı.

Daha sonra toplu bir halde getirilen salavatların ardından ilahiler ve kasideler söylendi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler; Gelibolu’nun birçok köyünde yağmur ve şükür dualarının geleneksel hale geldiğini belirterek bu etkinliklerin de bahar aylarında yapıldığını söyledi. Yağmur ve şükür dualarının ayrıca vatandaşlar arasındaki istişareyi ve diyalogu da arttırdığını ifade eden Özler; kardeşliğin, birlik ve beraberliğin pekiştirildiği bu tür programların aynı zamanda eski ve yeni nesillerin kaynaşmasını sağlamış olması da çok önemlidir dedi.

Özler konuşmasını; bizler de dualarımızı çiftçimizin yüzünün gülmesi ve topraklarımızın bereketinin artması için yapıyoruz diyerek tamamladı. Düzenlen programlar, yapılan duaların ardından tüm katılımcılara yapılan yemek ikramıyla birlikte sona erdi. HAVVA PORTAKAL

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler