istanbul escort

Gelibolu'da Güvenlik mi? İşkence mi ? 05.02.2020

Son Güncelleme : 05 Şubat 2020 09:02
Gelibolu'da Güvenlik mi? İşkence mi ?  05.02.2020

Gelibolu Mehmetçik Sahasında İlçe Emniyet Müdürlüğünün uygulamaları futbolseverleri bıktırdı.

Çanakkale  Amatör liglerinde  mücadele eden Gelibolu kulüpleri müsabakalar öncesinde İlçe Emniyet Müdürlüğünün uyguladığı kararlara tepki gösterdiler.

Özellikle geçtiğimiz hafta sonu oynanan müsabakalar sırasında uygulanan kararlar Gelibolu’lu futbolseverleri çileden çıkardı.

02.02.2020 Pazar günü Gelibolu Mehmetçik sahasında iki karşılaşma oynandı. Saat 13.00’te birinci amatör ligte Bayırköyspor-Yenicespor karşılaşması oynanırken, saat 15.00’te ise süper amatör ligte Geliboluspor-Ezinespor karşılaşması oynandı. İki karşılaşmada seyir zevki açısından futbolseverleri son derece memnun etti.

Buraya kadar her şey normal gibi gözükürken, sezon başından beri Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulanan taraftarların üzerini arama çalışması bir anda herkesin tepkisini çekti.

Çanakkale il Futbol İl Tertip Kurulu müsabakaların oynanacağı saati, günü hafta içerisinde Emniyet müdürlüğü başta olmak üzere tüm birimlere göndermekte. Gelibolu Mehmetçik sahasında saat 13.00’te başlayan müsabakanın sonunda yaklaşık 1000 kişi emniyetin talimatı ile stad dışına çıkartılarak yeniden arama yapılarak içeriye alınması sporseverlerin tepkisini çekiyor. Son hafta 15.00 te başlaması gereken Geliboluspor-Ezinespor karşılaşması bu kargaşadan dolayı saat 15.40’ta başlayabildi.

ŞİMDİ SORUYORUZ

---- Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü saat 13.00’te başlayan karşılaşma öncesinde kapılarda arama yapmıyormu?

----Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü aynı saatte iki karşılaşma arasında ülkede örneği olmayan uygulamayı nerden örnek almıştır.

-----Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü amatör müsabakalara seyirci gelmesini istememektemidir.

-----Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğünün bu uygulamadan haberi varmıdır?

----- Müsabakalardan önce arama yapılması doğaldır. Fakat aynı stadta oynanan iki karşılaşma arasında yüzlerce insanı tekrar stad dışına çıkarmak, ve yeniden aramak ben yaptım oldu uygulamasımıdır.

Bu maddeler yazdıkça uzar gider. Bizzat şahit olduğumuz uygulamada bir çok taraftar stad dışına çıkarıldıktan sonra stada girmeyerek tepkisini koydu. Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ülkede örneği olmayan uygulamada neden ısrarcı davranıyor anlamak mümkün değil. İki müsabaka arasında başlama saati olarak beş veya on dakika kalıyor buda sporseverlerin tepkisine yol açıyor. Gelibolu İlçe Emniyet müdürlüğü kulüpler ve sporseverlerle inatlaşmyı bir kenara bırakmalı. İlk maçtan önce stada giren taraftarlar aranmalı ve ikinci karşılaşma öncesi stad dışarıya çıkarılma uygulaması bir an önce son bulmalı.

 

Dr. FİRUZ ERDİL (ÇANAKKALE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU BAŞKANI)

Böyle bir uygulamanın olduğuna ilk defa şahit oluyorum. Aynı stadda iki karşılaşma oynanıyorsa. Özellikle bu aynı ilçe takımlarının oynadığı karşılaşma ise ilk müsabakadan önce Emniyet tedbirleri ik, karşılaşma için aynı şekilde alınmalı. İlk karşılaşmadan önce Emniyet doğal olarak üst aramasını yapmalı ve ikinci karşılaşma öncesinde tribünleri stad dışına çıkarmamalı. Bu konuda gerekli görüşmeleri yapacağız.

HAYRETTİN ACAR (ÇANAKKALE FUTBOL İL TEMSİLCİSİ)

Futbol il temsilciliği olarak Salı günü yaptığımız il tertip kurulu toplantısında maç günlerini ve saatlerini belirliyoruz. Ardından başta İl Emniyet müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlükleri olmak üzere tüm alakalı birimlere resmi olarak bildirimde bulunuyoruz. Gelibolu’da yanlış olan şudur. Önemli karşılaşma önemsiz karşılaşma yoktur. Sonuçta birinci amatör ve süper amatör resmi bir ligtir. Hangi müsabakada olayın yaşanacağını ve yaşanmayacağını bilemezsiniz. Gelibolu İlçe Emniyet müdürlüğü amatör liglerde önlemleri aynı şekilde almalıdır. Bize de Gelibolu kulüplerinden ve sporseverlerden tepkiler geliyor. İlk karşılaşmadan önce gerekli tedbirler alınmalı ve ikinci karşılaşma öncesinde tribünler boşaltılmamalıdır. Kaldıki Gelibolu Mehmetçik Sahasında ev sahibi takımın taraftarlarının giriş yaptığı kapı tektir. Bunun için İlçe Emniyet Müdürlüğü acilen bu uygulamasından vazgeçmelidir.

YAVER VAROL (GELİBOLUSPOR KULÜP BAŞKANI)

Özellikle bizim karşılaşmalarımızda bu uygulama yapılıyor. Defalarca İlçe Emniyet müdürümüz ile görüşmemize rağmen bu uygulamadan vazgeçiremedik. Bize söylenen her yerde bu şekilde yapıldı. Tabiki karşılaşmadan önce stada giren taraftarlar güvenlik sebebi ile aranmalı. Fakat burada yanlış olan şey şudur. İlk karşılaşmadan önce bu uygulamayı yapmanız gerekir. İlk maçın bitiminde hemen ikinci karşılaşmanın başında bu uygulamayı yaptığınız dışarıya çıkardığınız insanlar doğal olarak tepki gösteriyor. Bir çok taraftarımız uygulamaya tepki göstererek karşılaşmalarımıza girmiyorlar veya gelmiyorlar. Bir an önce örneği olmayan bu uygulamadan vazgeçilmesini istiyoruz.

 

Etiketler: gelibolu emniyet çanakakle futbol

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Orhan balaban

05 Şubat 2020 22:11
Lapsekide ilk maç oynanırken ikinci maçı olan takım türbinlere gelmişti gelen takıma kimlik sorulup bazı seyircilerde gbt yapıldı. Seyirci türbine girerken emniyet neredeydi ikinci maç başlamadan önce böyle bir uygulama yapmak için neden neydi

Son Eklenenler