istanbul escort

aksaray haber

‘Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına’ (03.07.2020)

03 Temmuz 2020 13:27
‘Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına’ (03.07.2020)

‘Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına’ Daha önce 79.000 öğrenciyi ve vatandaşı Çanakkale’ye uçakla ziyaret imkanı sunan Şahinbey Belediyesi, Çanakkale ziyaretlerine yeniden başlayarak bu sayıyı şanlı zaferin 105. yıldönümünde 105.000’e çıkarıyor.

79.000 öğrenciyi ve vatandaşı ‘Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına’ projesiyle ecdadıyla buluşturan Şahinbey Belediyesi, ziyaretlere yeniden başladı. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında başlatılan ve 79.000 öğrencinin ve vatandaşın ecdadıyla buluştuğu “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” Projesi kapsamında ilk ziyaret gerçekleştirildi. İlk kafile ile birlikte Çanakkale’ye giden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu Çanakkale’de Vali İlhami Aktaş, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Çanakkale Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün ve Aynalı Çarşı esnafı karşıladı.

“Cumhurbaşkanımız projeyi önemsiyor”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesi ile vatandaşların ve öğrencileri yeniden ecdadı ile buluşacağını belirterek; “Bundan 5 yıl önce Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl etkinlerinde başlattığımız “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projemize yeniden başladık. Bugüne kadar 79.000 öğrencimizi ve vatandaşımızı Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına götürdük. Çanakkale tarihimizde çok önemli bir yer tutan 253.000 şehidimizin olduğu cennet vatanımızın bir köşesi. Yaz döneminde vatandaşlarımızı okullar başladığında ise öğrencilerimizi yine Çanakkale ile buluşturacağız. Başlattığımız seferler inşallah 15 Kasım’a kadar devam edecek. Projemizin tüm masrafları yine belediyemiz tarafından karşılanacak. Gençlerimize milli bir şuur kazandırmak ve bu vatan topraklarının nasıl kazanıldığını yerinde göstermek istiyoruz. Bu projeyi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çok önemsiyor. Bu projemizi şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada başarılı bir şekilde devam ettireceğiz” dedi.

“Emeği geçenlerden Allah razı olsun”

Bu yıl ki Çanakkale seferlerinin ilk yolcuları yapılan projeden dolayı Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek; “Oldukça heyecanlıyız. Manevi değeri çok yüksek olan bir ziyaret yapıyoruz. İlk defa Çanakkale’ye gidiyoruz. Kendi imkanlarımızla böyle bir ziyaret gerçekleştirmezdik. Bizlere bu imkanı sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz” dediler.

Haber Merkezi

Etiketler: çanakkale

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler