istanbul escort

Fiziki Aktiviteler Zihnimizi Rahatlatıyor (14.07.2020)

Son Güncelleme : 14 Temmuz 2020 09:07
Fiziki Aktiviteler Zihnimizi Rahatlatıyor (14.07.2020)

Çan Taekwondo Spor Kulübü sporcusu Aslı Kabak hedeflerini anlattı.

Çan Taekwondo Spor Kulübünün hedefleri olan sporcusu Aslı Kabak annesinin teşvikiyle Taekwondo sporuna başladığını ifade ederken, Milli sporcularla aynı kulüpte bulunmanın kendisine hem gurur hemde heyecan verdiğini söylüyor.

Başarılı sporcunun antrenörlüğünü Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık yapmakta

 

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

ASLI KABAK: Merhaba adım Aslı Kabak .Çan Şehit Engin Eker okulu beşinci sınıf öğrencisiyim. Taekwondo sporuna bu yılın başında başladım.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI?

ASLI KABAK: Taekwondo sporuna annemin teşvikiyle başladım.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ?

ASLI KABAK: İlk karşılaşmama çıktığımda çok heyecanlıydım. Aynı zamanda da mutluydum. Kalabalık bir seyirci karşısında olmak farklı bir duyguydu. Hasan hocam gibi tecrübeli bir antrenörün varlığı, gerekse kulübümüzdeki tecrübeli ablalarımın varlığı bana büyük güç vermişti.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU ?

ASLI KABAK: Genel olarak kulübe ilk geldiğim zamanda çalışma ortamımız beni ve arkadaşlarımı çok zorluyordu. Özellikle antrenörümüz Hasan hocamızın gayretleriyle şimdi çalışma ortamımız daha iyi noktalara geldi. Umarım böyle Milli sporcular çıkarmış olan kulübümüzün daha çok desteklenerek hak ettiği en güzel ortamlarda çalışma fırsatı bulacaktır.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?

ASLI KABAK: Okul ve Spor’u bir arada yürütmek biraz yorucu olabiliyor. Ancak spor yaptığım zaman rahatladığım için bunu bir bahane olarak görmüyorum. Okul dersleri sonuçta zihinsel bir çaba gerektiriyor. Antrenmanlarda ise fiziki aktiviteyle zihnimiz rahatlıyor. Sınav zamanları zaten antrenmanlarımız azalıyor. Yani sporu okulumuzu tamamlayan bir ortam olarak görüyorum. Ayrıca antrenmanlarımızın bir bölümü zorlayıcı olsa da arkadaş ortamımızın iyi olması hoş zamanlar geçirmemizi sağlıyor. Yani hem spor yapıyor hemde eğlenebiliyoruz.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI?

ASLI KABAK: Kulübümüzün başarılı Milli sporcuları Zeynep Taşkın, İrem Dinç ve Melek Gündoğdu’yu kendime örnek alıyorum. Onlarla aynı kulüpte olmak bana hem gurur veriyor. Hem de beni motive ediyor. Bu durumun benim için büyük şans olduğunu düşünüyorum.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ ?

ASLI KABAK: Taekwondo sporuna ilk başladığım zamanlarda bazı tekniklerde zorlanıyordum. Onun dışında başka zorlandığım noktalar yoktu. Bu zorluğuda zamanla aştığımı düşünüyorum. Zira bunda antrenörümüzün Türkiye’nin sayılı antrenörlerinden biri olması benim şansımdı.

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR?

ASLI KABAK: Düzenli antrenman yapmamız gerekiyor. Ara verildiğinde formdan düşüyorsunuz. Ayrıca bu sporda kilonuzu korumanızda çok önemli. Sağlıklı beslenmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Aslında sağlıklı bir yaşam için gerekli olan disiplini biz Taekwondo sayesinde mecburen yerine getirmiş oluyoruz.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ ?

ASLI KABAK: Yorucu bir antrenman tempomuz var. Yaz geldiğinde sabahları koşu akşam ise antrenman yapıyoruz. Okul zamanı sadece akşamları antrenman yapıyoruz. Antrenmanlarımız tabiî ki yorucu oluyor. Ancak aynı zamanda eğlenceli geçiyor. Belki de en güzel yönü gün geçtikçe geliştiğimizi görüyoruz.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ ?

ASLI KABAK: Müsabaka öncesinde karşılaşmayı kazanacağımı düşünüp kendimi motive ediyorum. Ailem ve takım arkadaşlarımda yanımda olduğu için kendimi iyi hissediyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ?

ASLI KABAK: Karşılaşma sırasında teknikleri düşünüyorum. Tabiki heyecanlı oluyorum.

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR?

ASLI KABAK: Düzenli çalışma ve sabır gerektiriyor. Tabi bu zorluk yanı aynı zamanda bize hayatta avantaj sağlıyor. Taekwondo uzun soluklu bir spor dalı bir anda başarıya ulaşamıyoruz. Uzun çalışmalar sonrası belli bir seviyeye gelebiliyoruz. Bir de bireysel bir spor buda ayrı bir zorluk bence.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR ?

ASLI KABAK: Ailem benim en büyük destekçim durumunda. Bizim sporcu olarak sabırlı ve gayretli olduğumuz gibi ailemizde aynı şeyleri yaşıyorlar. Onlarda zamanlarını ayırıyorlar.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER ?

ASLI KABAK: Benim öncelikli hedefim Türkiye şampiyonu olmak. Tabi ki daha büyük hedeflerim var ancak şu an tek düşündüğüm Türkiye şampiyonasında birinci olabilmek.

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler