EZİNESPOR OLAYLARI KINADI (26.11.2019)

Son Güncelleme : 26 Kasım 2019 09:11
EZİNESPOR OLAYLARI KINADI (26.11.2019)

Ezinespor deplasmanda oynadığı Karabiga karşılaşmasında yaşanan olayları kınadı.

Çanakkale Süper Amatör ligte Pazar günü Karabiga sahasında oynanan ve müsabakanın 83’ncü dakikasında çıkan olaylar sebebi ile tatil edilen karşılaşmanın ardından Ezinespor cephesi olayları sert bir şekilde kınadı.

Müsabaka 1-0 ev sahibi Karabiga Belediyesi Gençlikspor’un üstünlüğü ile devam ederken oyundan çıkan Ezinespor’lu oyuncu Batuhan Bilgin ile Karabiga Belediyesi Gençlikspor’un malzemecisi olduğu iddia edilen şahsın arasında geçen tartışma kavgaya dönüşmüş sahaya iki takım taraftarlarınında atladığı iddia edilmişti.

Müsabakadan sonra çıkan olayları kınayan Ezinespor yönetiminin yaptığı açıklamayı aynen yayınlıyoruz.

“Futbol ve spor adına utanç duyduk...Karabiga Sporda malzemeci olduğu söylenen şahıs maç devam ederken oyundan çıkan futbolcumuz Batuhan Bilgin'e ve kalecimiz Volkan'a saldırdı...Karabigalı taraftarlar, futbolcularımıza ve taraftarlarımıza saldırdı...Bu şartlarda devam edilemeyecek maçta, güvenlik önlemlerinin yetersizliğinden dolayı Ezine Spor 80. dakikada sahaya tekrar çıkmama kararı almıştır”

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel’de yaşanan olaylara tepki gösterirken Başkan Yüksel’in yaptığı açıklamayı aynen yayınlıyoruz.

“Karabiga Deplasmanında Futbolcularımıza ve Taraftarlarımıza Yapılan Saldırıları Kınıyor, Sporda Şiddetin Her Zaman Karşısında Olduğumuzu İfade Ediyor Yaşanan Olaylar ile Alakalı Gerekli İncelemelerin Yapılarak Sorumlular Hakkında Çanakkale Askf Disiplin Kurulunun Gerekli Cezayı Vermesini Talep Ediyoruz.”

Ezine’de bulunan STK temsilcilerinin büyük tepki gösterdiği olaylarla ilgili karar merakla beklenirken Karabiga cephesinden yapılacak açıklamada merakla bekleniyor.

Etiketler: ezinespor ezine karabiga gürayyüksel biga çanakkale futbol

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler