istanbul escort

Ezine’de yeni koronavirüs tedbirleri alındı… (25.03.2020)

25 Mart 2020 15:51
Ezine’de yeni koronavirüs tedbirleri alındı… (25.03.2020)

Ezine ilçesinde dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı önlem amacıyla önemli kararlar alındı. Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ve Oda Başkanları bir araya gelerek, bu süreçte vatandaşların mağdur olmaması için bir dizi tedbirler aldı.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ezine İlçe Başkanı, Esnaf Odası Başkanı, Esnaf Kefalet Odası Başkanı, Ezine Birlik Başkanı ve Küçük Sanayi Sitesi Başkanları, koronavirüs salgını sürecinde Ezinelilerin mağdur olmaması için fikir alışverişinde bulundu ve bir dizi önemli kararlar aldı. Ezineli vatandaşların ve esnafın her zaman yanında olan Ezine Belediyesi’nin Belediye Başkanı Güray Yüksel, koronavirüs salgınına karşı dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek; “Koronavirüsüne (Covid-19) karşı milli seferberlik oluşturulmuş bu süreçte Ezine Belediyesi olarak hemşehrilerimizin ve esnaflarımızın yanındayız. Hemşehrilerimizin sağlığı bizim için önemli” dedi.

“Lütfen evde kalın”

Ezine’de gerekli tedbirlerin alındığını da ifade eden Başkan Yüksel, özellikle 65 yaş üstü vatandaşların dışarıya çıkmaması ve evde kalması gerektiğini söyledi. Ezineli vatandaşların da zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalarını, evde kalmasını isteyen Başkan Yüksel; “Ezine Belediyesi olarak tüm tedbirleri alıyoruz. Lütfen evde kalın” diye konuştu.

Su kesintisi yapılmayacak

Toplantının ardından alınan kararlar şu şekilde; Ezine’de bu süreçte su borcundan dolayı su kesintisi yapılmayacak. Sağlık çalışanları ve kamu personeli bu süreçte toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanacaklar. Otogar çıkış ücreti ilçede yerel olarak faaliyet gösteren Ezine Birlik, Geyikli Seyahat ve ticari taksilerden ileri bir tarihe kadar alınmayacak. Akıllı su kartı bulunan ve ihtiyaç sahibi olduğunu beyan eden vatandaşlar için bir defaya mahsus olmak üzere 100 TL su yüklemesinin ödemesi 4 ay sonrasına ertelendi.

Zaruri ihtiyaçlar karşılanacak

Ezine Belediyesi’ne kira borcu olan ödeme güçlüğü çeken esnaflara bu süreçte mağduriyet yaşatılmayacak. Pazaryeri başvurularını tamamlayamayan esnaflar için 30 Mart 2020 - 3 Nisan 2020 tarihleri arasında telafi başvuru yapmalarına imkan sağlanacak. Pazaryeri Nisan ayı taksit ödemesi Mayıs ayına 1 ay süreli ertelendi. Yardıma muhtaç, 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların, bu süreçte 0286 618 15 84 numaralı vefa sosyal destek grubu çağrı merkezini arayarak talep etmeleri durumunda vefa sosyal destek grubu market ve eczane alışverişlerini yapacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler