istanbul escort

ERDİL “KOŞULLARA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ” (30.03.2020)

30 Mart 2020 13:17
ERDİL “KOŞULLARA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ” (30.03.2020)

Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı Dr.Firuz Erdil açıklamalarda bulundu.

Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel başkanı Dr.Firuz Erdil liglerin başlangıcı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdil Ülke genelinde gelişecek koşullara göre hareket edeceklerini ifade etti.

 

Erdil açıklamalarının devamın da  ise şunları söyledi. “Koronavirüs salgını sebebi ile bilindiği gibi liglerimiz ertelendi. Şimdilik liglerin ne zaman başlayacağı hakkında belirsizlik devam ediyor. Şartlar neyi gösteriyorsa onu uygulayacağız. Yerel liglerde süper amatör ve 1.amatör ligin başlaması ile ilgili herhangi bir tarih belirlenmedi.

 

Özellikle Süper Amatör ligin, Spor Toto Bölgesel Amatör ligle olan bağlantısı sebebi ile bu iki kategorinin aynı tarihte başlaması gerekmekte. Statü bunu gerektiriyor. Bölgesel Amatör ligin hangi tarihte başlayacağına Türkiye Futbol Federasyonu Amatör işler kurulu karar verecek. Dört haftası bulunan Bölgesel Amatör ligi ile üç haftası kalan Süper Amatör ligte eğer zaman yetmezse hızlandırılmış bir müsabaka takvimi uygulanabilir diye düşünüyorum.

 

Türkiye Futbol Federasyonun  talimatı gereği yaş grubu liglerinin bu sezon Türkiye Şampiyonası karşılaşmaları yapılmayacak.

 

2.Amatör lig ise geç başlanması durumunda haftada iki karşılaşma oynatılarak, sonuç alınabilinir. 1.Amatör ve 2.amatör ligin başlaması söz konusu olduğunda başta TÜFAD olmak üzere, Futbolun taban birlikleri ve kulüplerimiz ile durum değerlendirmesi yapıp karar vereceğiz.

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler