istanbul escort

EMİR BAHÇALI BOL BOL MADALYA KAZANMAK İSTİYORUM (06.06.2020)

06 Haziran 2020 10:56
EMİR BAHÇALI  BOL BOL MADALYA KAZANMAK İSTİYORUM (06.06.2020)

Çanakkale Anafartalar Spor Kulübünün sporcusu Emir Bahçalı hedeflerini anlattı. Çanakkale Anafartalar Spor kulübünün yetenekli sporcusu Emir Bahçalı Ailesinin ve kardeşlerinin teşvikiyle Taekwondo sporuna başladığını ifade ederken, Çok çalıştığını ve katılacağı şampiyonalarda bol bol madalya kazanmak istediğini ifade etti. Yetenekli sporcunun antrenörlüğünü Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık yapmakta

KENDİNİ TANITIRMISIN

EMİR BAHÇALI: Adım Emir Bahçalı 6 yaşındayım.  Atatürk Anaokulu’nda son sınıfa gidiyorum.

TAEKWONDO’YA NASIL BAŞLADIN

EMİR BAHÇALI: Taekwondo sporuna 1 yıl önce abim ve ablamla beraber başladık. Bizi  Taekwondo sporuna yönlendirilen ailemiz oldu. Taekwondo’da iyi bir sporcu olmak istiyorum.

İLK KARŞILAŞMANDA NELER HİSSETTİN

EMİR BAHÇALI:  Sadece kazanmayı düşünüyordum. Ve çok heyecanlanmıştım.

ÇALIŞMA ORTAMINIZ NASIL

EMİR BAHÇALI:  Bazı zamanlarda salonumuz küçük kaldığı için diğer salona geçmek zorunda kalıyoruz.  Bizim salonumuz daha büyük olabilirdi. O zaman daha rahat çalışabilirdik.

OKUL VE SPOR BİR ARADA ZOR OLUYORMU

EMİR BAHÇALI:  Okul ve sporun bir arada yürümesi zor olmuyor. Akşam okulum bittiğinde Taekwondo antrenmanına gidiyorum. Eve de akşam dönüyorum. Zor olmazsa da bazen yorgun olduğum için erken uyuyakalıyorum.

KENDİNE ÖRNEK ALDIĞIN SPORCULAR  VARMI

EMİR BAHÇALI:  Türkiye’nin Taekwondo’da başarılı olduğunu artık herkes biliyor. Yılmaz Helvacıoğlu, gibi isimleri eminim herkes duymuştur.  Türkiye ‘de spor genel olarak az yapılıyor gibi gözükse de çok başarılı sporcularımız var. Gelecek nesillerin de Türkiye‘ yi gururlandıracağından eminim.

TAEKWONDO SPORUNA BAŞLADIĞINDA ZORLANDINMI

EMİR BAHÇALI: Ben ilk başladığımda  fazla zorluk yaşamadım. Enerjim çok olduğu için hareketleri yapmaya zorlanmadım.

TAEKWONDO SPORU NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

EMİR BAHÇALI:  Taekwondo sporcusunun disiplinli olması gerek. Kendisine dikkat etmek zorundadır. Örnek olmalıdır

ANTRENMANLARINIZ NASIL GEÇİYOR

EMİR BAHÇALI: Antrenmanlarımız zor olduğu kadar eğlenceli geçiyor. Yeni  Teknikleri öğreniyoruz, vücudumuzu güçlendiriyoruz.

MÜSABAKA ÖNCESİ NASIL KONSANTRE OLUYORSUN

EMİR BAHÇALI:  ilk önce tüm tekniklere odaklanıyorum ve sonra tüm gücümle vuruyorum. Sadece kazanmayı düşünüyorum ve yapacaklarımı düşünüyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NE HİSSEDİYORSUN

EMİR BAHÇALI:  Müsabaka sırasında karşılaşmanın heyecanını hissediyorum. Karşılaşmayı kazanmak için hırsımı ortaya koyuyorum.

TAKWONDO SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NEDİR

EMİR BAHÇALI:  Taekwondo sporun zor olduğunu düşünmüyorum. Benim için taekwondo sporcu olmak keyif verici. Tabi kilonuza dikkat etmek zorundasınız, uykunuza ve dinlenmenize de dikkat etmeniz gerekmekte

AİLEN TAEKWONDO SPORU YAPMANA NASIL BAKIYOR

EMİR BAHÇALI: Ailem bizi zaten Taekwondo sporuna teşvik etmişti. Bize her zaman destek oldular. Arkamızda büyük güç oldular.  Spor sağlıktır.

TAEKWONDO SPORUNDA HEDEFLERİN NEDİR

EMİR BAHÇALI:  Bol bol madalya kazanmak istiyorum.

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler