EL EMEĞİ GÖZ NURU

13 Mayıs 2018 13:22
EL EMEĞİ GÖZ NURU

Ayvacık Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen kurslarda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı el emeği göz nuru eserleri açılan sergiyle beğeniye sunuldu.

Sergi açılışından önce bir konuşma yapan Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin; ‘’ Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan bu kurslarda her yaştan kursiyerler var. Eğitim hayatın her dalında ve her aşamasında öğrenimin adıdır. Halkımız bu kurslardan el kabiliyetlerini geliştirerek büyük başarılara imza atmışlar. İlçemizde Halk Eğitim tarafından açılan bu kurslarda kursiyer öğrencilerimiz yaptıkları el emeği, göz nuru işlemeler ve ilçemizin sembolü olan simgelerden de yararlanarak ilçe tanıtımına katı sağlamaktadırlar. Bakın siz kursiyer arkadaşlar farkında olmadan yaptığınız ürünleri satarak ta aile ekonomisine katkıda bulunuyorsunuz. Halk eğitim merkezi müdürlüğümüz bu sene gerçekten çok güzel bir iş çıkarmış. Başta halk eğitim merkezi müdürümüz Nuray Çetin ve ekibine, usta öğreticilerimize ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Serginin açılışına Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik’in eşi Gülşah Çelik, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Ayvacık Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, daire müdürleri ve çok sayıda davetliler katıldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nuray Çetin açılış konuşmasında; Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kurslarla ilgili bilgiler verdi. Çetin ‘’Yöre insanına iyiyi, doğruyu, güzeli her zaman, her yerde ve herkese sunan eğitim kurumlarıdır. Bizce kursların en önemli özelliği insanımızın sosyal ve kültürel gelişmesini sağlamak, onlara bilgi ve beceri kazandırmak, eksik kalan eğitimlerine yardımcı olmak, kültürel değerlerimizi yaşatmak ve yaygınlaştırmaktır. Kursların açılmasında bize her zaman destek olan, Kaymakamımız Cevat Çelik’e, yine her türlü maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Ünal Şahin’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Harun Çetin’e teşekkür eder, saygılarımı sunarım.’’ dedi. Sergi açılışından önce bir konuşma yapan Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin açılışa katılanlara hitap etti. Şahin; ‘’ Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan bu kurslarda her yaştan kursiyerler var. Eğitim hayatın her dalında ve her aşamasında öğrenimin adıdır. Halkımız bu kurslardan el kabiliyetlerini geliştirerek büyük başarılara imza atmışlar. İlçemizde Halk Eğitim tarafından açılan bu kurslarda kursiyer öğrencilerimiz yaptıkları el emeği, göz nuru işlemeler ve ilçemizin sembolü olan simgelerden de yararlanarak ilçe tanıtımına katı sağlamaktadırlar. Bakın siz kursiyer arkadaşlar farkında olmadan yaptığınız ürünleri satarak ta aile ekonomisine katkıda bulunuyorsunuz. Halk eğitim merkezi müdürlüğümüz bu sene gerçekten çok güzel bir iş çıkarmış. Başta halk eğitim merkezi müdürümüz Nuray Çetin ve ekibine, Usta öğreticilerimize ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Sergi, protokol konuşmalarının ardından kursiyerlerin belge dağıtım töreni ile devam etti. Daha sonra serginin açılışı Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik’in eşi Gülşah Çelik, Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin tarafından yapıldı. Sergi davetlilerin beğenisine sunuldu. HAVVA PORTAKAL

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler