istanbul escort

aksaray haber

Düzenli ve Sabırlı Olmayı Öğreniyoruz (07.07.2020)

Son Güncelleme : 07 Temmuz 2020 10:07
Düzenli ve Sabırlı Olmayı Öğreniyoruz (07.07.2020)

Çan Taekwondo Spor Kulübü sporcusu İrem Daldal hedeflerini anlattı.

Çan Taekwondo Spor Kulübünün genç sporcusu İrem Daldal, Okul dersleri sonuçta zihinsel bir çaba gerektirdiğini  antrenmanlarda ise fiziki aktiviteyle zihinleri rahatlattıklarını ifade ederken, tek hayalinin ve hedefinin Türkiye şampiyonu olmak olduğunu açıkladı.

Başarılı sporcunun antrenörlüğünü Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık yapmakta

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ ?

İREM DALDAL: Merhaba adım İrem Daldal on üç yaşındayım. Çanakkale Çan Şehit Engin Eker 8. sınıf öğrencisiyim. Tekwondo sporuna 2019 yılında başladım.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI ?

İREM DALDAL: Annemin teşvikiyle Taekwondo sporuna başladım.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ ?

İREM DALDAL: Çok heyecanlıydım aynı zamanda da mutluydum. Kalabalık bir seyirci karşısında olmak farklı bir durumdu benim için. Hasan hoca gibi tecrübeli bir hocamın varlığı, gerekse kulübümüzde ki tecrübeli ablalarımın varlığı bana güç vermişti.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU ?

İREM DALDAL: Genel olarak kulübe geldiğim ilk zamanlarda çalışma ortamımız bizi zorluyordu. Ancak özellikle hasan hocamızın gayretleriyle daha da iyi noktalara geldi. Umarım böyle milli sporcular çıkarmış olan kulübümüz daha çok desteklenerek hak ettiği en güzel ortamlara ulaşacaktır.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ ?

İREM DALDAL: Biraz yorucu oluyor tabi ki her gün akşam idmanımız var. Ancak spor yaptığım zaman rahatladığım için bunu bir bahane olarak görmüyorum. Okul dersleri sonuçta zihinsel bir çaba gerektiriyor idmanlarda ise fiziki aktiviteyle zihnimiz rahatlıyor. Sınav zamanları zaten idmanlarımızı azaltıyoruz. Yani spor okulumuzu tamamlayan bir ortam olarak görüyorum. Ayrıca idmanlarımızın bir bölümü zorlayıcı olsa da arkadaş ortamımızın iyi olması hoş zamanlar geçirmemizi sağlıyor. Yani hem spor yapıyor hem de eğlenebiliyoruz. 

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI ?

İREM DALDAL: Kulübümüzün başarılı milli sporcuları Zeynep Taşkın,İrem Dinç ve Melek Gündoğdu örnek aldığım sporculardır. Onlarla aynı kulüpte olmak bana hem gurur veriyor hem de beni motive ediyor. Bu benim için büyük bir şans olarak görüyorum.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ  ?

İREM DALDAL: İlk başta tekniklerde zorlanmıştım onun dışında bir sorunum yoktu. Bu zorluğuda kısa sürede aştığımı düşünüyorum zira bunda hocamızın gerçekten Türkiye’de sayılı hocalardan olması etkili.

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR ?

İREM DALDAL: Düzenli çalışmalarınızı yapmanız gerekiyor.Ara verildiğinde formdan düşüyorsunuz. Ayrıca bu sporda kiloda önemli sağlıklı beslenmeye dikkat etmemiz gerekiyor. Aslında sağlıklı bir yaşam için gerekli olan disiplini taekwondo sayesinde biz mecburen yerine getirmiş oluyoruz.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ ?

İREM DALDAL: Yorucu bir tempomuz var. Yaz geldiğinde sabahları koşu akşam ise antrenman yapıyoruz. Okul zamanı sadece akşamları antrenman yapıyoruz.Antrenmanlarımız tabiî ki yorucu oluyor ancak aynı zamanda eğlenceli geçiyor. Belkide en güzel yönü gün geçtikçe geliştiğimizi görüyoruz bu çok güzel bir duygu.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ ?

İREM DALDAL: Maçı kazanabileceğimi düşünüp kendimi motive ediyorum. Ailem ve takım arkadaşlarımda yanımda olduğu için kendimi iyi hissediyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ ?

İREM DALDAL: Maç anında teknikleri düşünüyorum. Tabi ki heyecanlı oluyorum.

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR ?

İREM DALDAL: Düzenli çalışma ve sabır gerektiriyor. Tabi bu zorluk aynı zamanda bize hayatta avantaj sağlıyor. Taekwondo uzun soluklu bir spor bir anda başarıya ulaşamıyoruz. Uzun çalışmalar sonrası belli bir seviyeye gelebiliyoruz. Birde bireysel bir spor buda ayrı bir zorluk bence.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR ?

İREM DALDAL: En büyük destekçim bu konuda ailem diye bilirim. Bizim sporcu olarak sabırlı ve gayretli olduğumuz gibi ailemizde aynı şeyleri yaşıyorlar. Onlarda zamanlarını ayırıyorlar. Beni her akşam getirip götürüyorlar. Şehir dışı müsabakalarda da beni hiç yalnız bırakmadılar.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER ?

İREM DALDAL: Şuan ki hedefim Türkiye Şampiyonu olmak. Tabi ki daha büyük hedeflerim var ancak şuan tek düşündüğüm Türkiye Şampiyonasında birincilik.

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler