istanbul escort

DOKTOR MUSUN, KÜLHANBEYİ Mİ? 15.10.2019

15 Ekim 2019 12:41
DOKTOR MUSUN, KÜLHANBEYİ Mİ?    15.10.2019

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde şu sıralar bazı doktorların hastalarına kötü davrandığı iddiası devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Sedat Murat’ın akademik yıl açılış konuşmasında; “Bazı tipler, tuhaf tuhaf hareketler yapıyor. ‘biz hasta bakmayız, onu yapmayız’ diye. Onlara çok ağır konuştum. Dedim ki burada mobbing yapan, birbirine hayatı zindan edenlere tahammülüm yoktur. Eğer böyle bir maraz tipler varsa bunları ilgili birimler psikiyatri birimler mi olur, p

Nüfus bakımından oldukça yaşlı bir kent olan Çanakkale’de sağlık sorunlarının ardı arkası kesilmiyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Kardiyoloji Anabilim Dalı doktoru olan Emir Volina’nın Hipokrat Yeminini unutarak hastalarına kötü davrandığı iddia edildi. Konuyla ilgili hastane başhekimliğine bir günde beş şikayet gitmesine rağmen ne bir idari soruşturma ne de sözlü uyarıda bulunulduğu öğrenildi.

 “ADIMI SOYADIMI VEREYİM KİME İSTERSEN ŞİKAYET ET!”

 Yaşlı hastalar halsiz ve bitkin bir halde sıralarını beklerken, içeriden çıkan hastaların yüz ifadelerinin üzgün olması dikkatlerden kaçmadı. 65 yaş üzeri ve kanser hastası olan bir kadına, “ Sizlerin bir önceliği yok. Buraya gelen herkes ya kanser ya da 65 yaş üstü zaten. Yeter bakmıyorum, çık dışarı!” sözleriyle insanları azarladığı iddia edilen Dr. Emir Volina yalnızca hastalara değil, hastane personeline de hakaretler ettiği öne sürüldü. ‘Sizi şikayet edeceğim’ sözlerine de “Adımı soyadımı vereyim kime istersen ona şikayet” cevabını veren Volina’nın bu sözleri hastaların tedirgin olmasına neden oluyor. Akıllara ‘Ankara’da bir dayısı mı var?’sorusu gelirken, hastaların bir kısmı doktoru şikayet etmekten korkuyor. ‘Şikayet edersem işim aksar, ilçeden geliyorum kızım’ diyen yaşlı hastalara, bu sözlerle hakaret eden ve Hipokrat Yemini etmiş bir doktora neden kimse dur demiyor?

 Sağlık Bakanlığı’na bağlı olmayan üniversite hastanelerinde yetki rektördedir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çan Meslek Yüksekokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısında akademisyen ve doktorlara ince ayar vererek yaşanan sorunların çözüleceğini söylemişti. Ancak görülüyor ki Rektör Murat’ın bu sözlerini pek fazla dikkate alan olmamış!

 “MARAZA TİPLER DEFOLUP GİTSİN!”

 11 Temmuz’da Çan ilçesinde gerçekleştirilen toplantıda öğretim görevlilerinin birbirinden üstün olmadığını ve hangi aile ya da gruba mensup olurlarsa olsun kimseye tahammül etmeyeceklerini dile getiren Rektör Murat, “ Arkadaşlar, bunu çok açık bir şekilde tıp fakültesinde söyledim. Bazı tipler, tuhaf tuhaf hareketler yapıyor. ‘biz hasta bakmayız, onu yapmayız’ diye. Onlara çok ağır konuştum. Dedim ki burada mobbing yapan, birbirine hayatı zindan edenlere tahammülüm yoktur. Eğer böyle bir maraz tipler varsa bunları ilgili birimler psikiyatri birimler mi olur, psikologlar mı olur tedaviden geçirsinler. Tedavi olmayanlarda defolup gitsinler diye açık açık bunları belli yerlerde söyledim. Hedefimiz büyük, hedefimiz bu üniversiteyi en büyük yere getirmek. Derslere gireceksiniz arkadaşlar, ‘Ben Çanakkale merkezde otururum arada sırada gelirim, asistana ya da başka arkadaşa söyleyeyim idare etsin’ Böyle şeye asla tahammülümüz yoktur. Biz istiyoruz ki herkes bu gemide kürek tutsun ve çeksin. En hızlı şekilde hedefimize böyle ulaşırız” demişti.

 İtilip kakılmaktan ve gururlarının kırılmasından korkan hastalar, hastane ve üniversite yönetiminin bu konuya el atmalarını ve sorunları çözmelerini istiyorlar.

 UTKU YAŞAR CÜCE

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler