istanbul escort

Doğu Biga Madencilik’ten İstihdam Garantili Meslek Eğitimi 09.10.2019

09 Ekim 2019 09:40
Doğu Biga Madencilik’ten İstihdam Garantili Meslek Eğitimi 09.10.2019

Çanakkale’deki projelerinde yüzde 80 yerel istihdam hedefiyle yola çıkan Doğu Biga Madencilik, Kirazlı projesi ile birlikte taahhüdünü gerçekleştirmeye başladı. Şimdiden 300’e yaklaşan istihdamın yanı sıra şirket, 7 köyden 2’si kadın 33 kişiyi önce işe, sonra eğitime aldı. 4 ay sürecek eğitime katılanlar, şirketin Türkiye ya da yurt dışındaki projelerinde görev alabilecek yeterliliğe ulaşacak.

Doğu Biga Madencilik, yerel istihdam hedefi kapsamında, başta Kirazlı ve Cazgirler köyleri ile yöredeki yedi öncelikli köylerden olmak üzere, madencilik tecrübesi olmayan 33 kişiyi mesleki kurslarla yetiştirmek üzere işe aldı. 1 Temmuz 2019 itibariyle iş başı yapan 33 personel, daha sonra Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden konusunda uzman eğitimcilerce düzenlenen kurslara başladı.

 Yaş ortalaması 37 olan İlkokul - lisans eğitimi aralığındaki 2’si Kadın 33 personel, 3 ana bölüm altında eğitim alıyor. İş sağlığı ve Güvenliği, Çevre ve İnsan Kaynakları eğitimlerini tamamlayan 33 personel, Madencilik eğitimlerine başladı. Açık Ocak Madenciliği, Madencilik Endüstrisi, Altın Madenciliği ve Sodyum Siyanür Kimyası, Sertifikasyon Eğitimleri ve Temel Mekanik ve Elektrik Eğitimlerini alan personele daha sonra işletme esnasında görev alabilecekleri pozisyonlara hazırlanacakları ‘Kırma eleme tesis operatörlüğü’ ve ‘Kimyasal cevher zenginleştirme operatörü’ eğitimleri verilecek. 3 kişi ise idari işler personeli olarak görev yapacak.

 Hafta içi her gün sabah 08.30 - 17:00 arasında eğitime katılan 33 personel, daimi hizmet akdi ile işe alındı. İlk günlerinden itibaren maaş, SGK, servis, öğle yemeği gibi imkanları da sağlanan 33 kişi, eğitimlerinin tamamlamalarının ardından şirketin Türkiye veya yurt dışındaki projelerinde çalışabilecek yeterliliğe ulaşmış olacak. Mesleki eğitimlerinin yanı sıra şirket yöneticileri de kursiyerleri ziyaret ederek, projeler, ilgili departmanlar, yaptıkları işler ve süreçler hakkında bilgiler veriyorlar. İş, Çevre İnsan Kaynakları, Halkla İlişkiler, İşletme, Maden, Proses, Proje ve İdari İşler Bölümleri diğer türlü konuda çalışanlara destek olmayı sürdürüyor. Şirket, eğitimler sayesinde yetişmiş iş gücü ihtiyacını da bölgeden karşılayarak Çanakkale istihdam ve ekonomisine katkı sağlamayı sürdürmeyi hedefliyor.

 HAVVA PORTAKAL

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler