istanbul escort

Doğru Saç Rengini Nasıl Seçebiliriz?

02 Mart 2018 16:26
Doğru Saç Rengini Nasıl Seçebiliriz?

Saçlarınızı sürekli boyuyorsanız, doğru rengi bulmanın da ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. Sadece bir tondan ibaret olmayan renkler aklımızı karıştırarak bazen bize yanlış seçimler yaptırabiliyorlar. Bizde bu yanlışları önlemek için sizlere doğru rengi seçmenin inceliklerini araştırdık.

Beden Rengi Önemli

Yalnızca ten rengi değil, eden rengimizin de saç rengi seçiminde önemi büyüktür. Doğal saç renginiz, ten ve göz renginiz saç rengi seçmede önemli faktörlerdendir. Doğal bir görünüm için kendi saç renginizin alt tonlarında boyamaya özen gösterin.

Saç Renginizi Fazla Açmayın

Saç renginizi fazla açmamalısınız. Saçınızı açmak istiyorsanız, iki tondan ileri gitmemeniz önerilir. Aksi halde dönüşü olmayan bir renk karşınıza çıkabilir.

Röfle Yaparken Dikkatli Olun

Saçınıza röfle yapmaktaki amacınız elbette ki aydınlanmak olacaktır. Ancak, ne kadar açığa gittiğinize dikkat edin. Röfle yaparken doğal saç renginizden en fazla 4 ton uzaklaşın. Aksi bir durumda sert bir görünüm oluşacaktır.

Asla Zorlamayın

Kendinizi doğal halinizle sevmeye çalışın. Ünlülerde gördüğünüz saç stilleri bazı durumlarda sizlere yakışmayabilir. Böyle durumların meydana gelmemesi için gerçekçi bir kuaförle iş birliği yapmak önemlidir.

Danışmak Önemlidir

Büyük değişimlere gidilmeden önce mutlaka bir kuaföre danışın. Bu şekilde hatalı boya ve yanlışlardan da kurtulmuş olacaksınız.

Esmer Tenler İçin

Koyu renk saçları tercih etmelisiniz. Kahverengi, siyah, mavi siyah ve koyu kızıl tonlarını deneyebilirsiniz. Açık renklerden hoşlanıyorsanız, kontrastı yüksek sarı platin, dore gibi renkleri de tercih edebilirsiniz.

Buğday Ten İçin

Koyu kahve ve çikolata tonlarını tercih edebilir ya da kızıla çalan kahverengi, kirli sarı gibi renkleri de deneyebilirsiniz.

Beyaz Ten İçin

Beyaz tenliler için herhangi bir renk sınırlaması yok. Ancak makyaj yapmayan soluk tenli bireylerin koyu renk kullanmasında fayda var.

Pembe Ten İçin

Pembe ten rengi bireyler için kuşkusuz kızıl tonları harika bir tercih olacaktır. Bunun yanında koyu siyah, kızıl tonları, farklılık isteyenler için de kirli sarı haricindeki tüm sarı tonları denenmeye değer.

Soluk Ten İçin

Ten renginiz soluk ve sizi cansız gösteriyorsa saç renginizle durumu toparlayabilir daha enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz. Bakır ve kızıl tonları sizlerde en iyi durabilecek renklerden. Açık sarı tonları tercih edebilecekler için solgun olacağınızdan makyaj yapmanızı öneririz.

NİHAL İLHAN

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler