istanbul escort

aksaray haber

Disiplinden Taviz Vermemeliyiz (20.07.2020)

Son Güncelleme : 20 Temmuz 2020 10:07
Disiplinden Taviz Vermemeliyiz (20.07.2020)

1903 Beşiktaşlılar Derneği Kulübünün sporcusu Sümeyye Ercan Taekwondo sporunda disiplinin en önemli unsur olduğunu söyledi.

1903 Beşiktaşlılar Derneği Kulübünün sporcusu Sümeyye Ercan Taekwondo sporunun güce dayalı bir spor branşı olduğunu bunun içinde disiplinli çalışmak gerektiğini ifade etti.

Ercan yaptığı açıklamalarda ise şunları söyledi “  Her sporda olduğu gibi Taekwondo sporunda da disiplin şart. Örneğin kilomuzu kontrol etmek zorundayız ve antrenmanları aksatmamalıyız. Çünkü bu bizi rakiplerimizin gerisinde bırakır. Genellikle çıkacağım karşılaşmadan önce müsabakayı zihnimde canladırıyorum ve rakiplerimin eksiklerini düşünüyorum. En çok zorlandığım konu ise kilo kontrolü. Çünkü çevremdeki insanlar yemek yerken ben yiyemiyorum. Ama bu aslında çok iyi bir şey çünkü hem nefsimi kontrol etmeyi öğreniyorum hem de zararlı beslenmekten kaçınmış oluyorum. En büyük hedefim Milli Takım adına Dünya Taekwondo Şampiyonası'na katılıp birincilik kürsüsünde Milli Marşımızı okumak istiyorum. Ayrıca benim köyümde erkek Milli sporcular olsa da kadın Milli Sporcu hiç yok köyümün ilk kadın Milli Sporcusu olmak istiyorum.” Dedi.

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler