istanbul escort

Derim Maviliklerden Ecdada Selam (21.05.2020)

Son Güncelleme : 21 Mayıs 2020 09:05
Derim Maviliklerden Ecdada Selam (21.05.2020)

Serbest dalış dünya rekortmeni milli sporcu Birgül Erken, Gençlik ve Spor Bakanlığı adına düzenlenen bayrak koşusuna katılarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında derin maviliklerden ecdada selam gönderdi.

Çanakkale Valiliğinin himayelerinde coronavirüs tedbirleri gölgesinde gerçekleştirilecek19 Mayıs 2020 Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında; 101'nci yılında, 101 metre tek nefes ile yatay dalış yapacak olan şampiyon ve milli sporcu Birgül Erken’in dalışına eşi Değer Erken, milli takım antrenörü Cenk Koç ve milli sporcusu Serkan Toprak eşlik etti.

Assos Sokak Ağzı sahilinde monopalet ile yatay güzergahta gerçekleştirilen   etkinlik, Gençlik ve Spor  Bakanlığının, 19 Mayıs Bayrak Koşusu projesi kapsamında sualtında tek nefes ile 101 metre yatay olarak icra edildi. Karada yüzlerce sporcu koşarken milli sporcu Birgül ERKEN palet vurarak bayrak yarışına katıldı. Dalışın varış noktasında Milli Sporcu Birgül Erken'i karşılayan ekibi ile birlikte sudan çıkışında dev bir Türk Bayrağı açılarak etkinlik anlamlandırıldı.

19 Mayıs ruhuna adanan anı dalışı, sporcuların ellerinde dev Türk bayrağının açılması ile son buldu. 19 Mayıs günü gece yarısı sosyal medya üzerinden başlayıp 19 saat 19 dakika sürecek olan spor bakanlığının bayrak koşusuna  serbest dalış branşında rekortmeni milli sporcumuz Birgül ERKEN'de mono paleti ile sudan eşlik etmiş oldu. Birgül Erken, bu anlamlı etkinlik ile ilgili "dalışımla gençlere iyi örnekler vermek adına, hızla gelişen ve olimpiyat branşları arasına girmeye aday olan serbest dalış branşını tanıtmayı amaçladım" dedi. Dünya rekortmeni Birgül Erken ayrıca bu branşta dünya rekoruna ve ülkemizde yapılması planlanan Dünya Şampiyonasına hazırlanıyor.

Birgül Erken "Bu dalışla hedefim, sadece dalış yapmaktan öte bu dalışımla Karanlıktan Aydınlığa Türk Milletinin kurtuluş Mücdelesi’nin ruhu ile yaşadığımız bu zor günlerden de çıkacağımıza dair umutları yeşertmektir.  Bu sembolik dalışta gençlere doğru hedefler verebilmek hızla gelişen serbest dalış sporunu tanıtmak ve Atamızın izinde sağlam kafa sağlam vucütta bulunur disturunu bir kez daha vurgulayabilmektir" ifadelerine yer verdi.

"Ailem ile bir ilk"

Birgül Erken "Bu etkinliği ailem ile birlikte bir ilki gerçekleştirmek istedik. Çünkü artık bu Corana günlerinden sonra biliyoruz ki, biz bize yeteriz ve biz bize sahip çıkmalıyız. Bir bütünün parçası olduğumuzu unutmamalıyız. Ulus olarak birlik ve beraberliğimizi koruyarak küllerinden yeniden doğan bir milletin evlatlarıyız. Birbirimize iyi bakmalı birbirimizi desteklemeliyiz" dedi.

Rekortmen milli sporcu Erken şunları söyledi: "spor ahlakı ile yetişmiş sporcu ailemden ve milli takım antrenörümüz de dahil milli sporcu arkadaşım da yanımda olsunlar isterim. Bu dayanışma ruhu ile iyi örnekleri çoğaltmak için güzel bir fırsat olacak.  Bana bu imkanı sağladıkları için basta sayın Bakanımız Sayın Mehmet Muarrem Kasapoğlu olmak üzere, Sayın Milletvekillerimiz Sayın Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu'na ,  Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı’ya  ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim. "dedi.

Etiketler: birgül erken sualtı dalgıç

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler