“DAHA YÜRÜNECEK ÇOK YOLUMUZ VAR”

21 Haziran 2018 17:13
“DAHA YÜRÜNECEK ÇOK YOLUMUZ VAR”

Çanakkaleli kadınlar Jülide ablalarını yine yalnız bırakmadı. Yüzlerce kadın ellerinde Türk Bayrakları ile el ele kol kola siyasetin gülen yüzü İskenderoğlu’nun arkasında yürüdü.

Seçime sayılı günler kala seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Çanakkale 2. Sıra Milletvekili Adayı Jülide İskenderoğlu ziyaret ve temaslarının ardından Çanakkale Kordon boyunda kadınlarla birlikte yürüyüş yaptı. Spontane gelişen yürüyüş öncesi bir anda yüzlerce kadın İskenderoğlu’nun arkasında toplandı. Kadınların büyük ilgisi ve desteği altında Şakir’in yerinden Golf Çay Bahçesine kadar yürüyen tecrübeli siyasetçinin yüzünden gülümseme hiç eksik olmadı. Yürüyüşün ardından kendine destek veren kadınlara tek tek teşekkür eden İskenderoğlu, “Biz hep beraberdik, beraber olacağız. Kadınlarımızla birlikte kordonda yürümenin hazzı bir kere daha gurur verdi. Ablalarım, kardeşlerim, arkadaşlarım sizlerle kol kola omuz omuza yürüdük, yürüyoruz, yürüyeceğiz. Daha yürünecek çok yol var” şeklinde konuştu.

Hak-İş Konfederasyonu Çanakkale İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Emeğin Buluşması’ etkinliğinde bu kez kadın çalışanlarla bir araya gelen İskenderoğlu’na gösterilen ilgi görülmeye değerdi. Kendisini büyük sevgi ile karşılayan kadın işçilere seslenen İskenderoğlu, “Ben gönül rahatlığıyla söylüyorum. Benim koltuğum sizin koltuğunuz, benim makamım sizin makamınız olacak. Koltuklarda makamlarda gelip geçici, kalıcı olan ise vatanımız, milletimiz ve bayrağımız. Allah hiçbir zaman birlik beraberliğimizi eksik etmesin. Bugün nasıl bir aradaysak yarın da birlikte olacağız. Sizinde desteğiyle yaklaşık 50 yıl sonra inşallah Çanakkale’den kadın vekil meclise gidecek. Kadınlarımız hep benim yanımda durdu, bana destek verdi. Ben onların hakkını ödeyemem’’ dedi.

NECMİYE TARLASÜREN

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler