istanbul escort

Daha Çok Yolum Var (06.05.2020)

Son Güncelleme : 06 Mayıs 2020 09:05
Daha Çok Yolum Var (06.05.2020)

Anafartalar Spor Kulübünün Türkiye Şampiyonu sporcusu Mustafa Önem ile spor hayatını değerlendirdik.

Çanakkale Taekwondosunda Milli takım seviyesine çıkmış, aynı zamanda Türkiye şampiyonu olma başarısını göstermiş sporculardan biri olan Mustafa Önem katıldığı Avrupa şampiyonasında dereceye girememenin ve Avrupa altıncısı olmanın kendisini hırslandırdığını önünde daha çok uzun yollar olduğunu ifade etti.

Anafartalar spor kulübü sporcusu olan Mustafa Önem’in  antrenörlüğünü Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık yapıyor.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

MUSTAFA ÖNEM: Merhaba adım Mustafa Önem 17 Yaşındayım.  Çanakkale'liyim, Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencisiyim ve Milli Taekwondocuyum.

TAEKWONDO SPORUNA  NE ZAMAN BAŞLADINIZ

MUSTAFA ÖNEM: Taekwondo spor’una  9 sene önce yani 2011 yılında başladım.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI

MUSTAFA ÖNEM:  Babam Metin Önem’de eskiden Taekwondo sporu ile uğraşmış.  Bende bir spora yönelmek istemiştim babamda  beni Taekwondo’ya yönlendirdi.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

MUSTAFA ÖNEM:  İlk karşılaşmamda çok heyecanlanmıştım. Gerek ilk resmi karşılaşmam olması, gerekse ailemin de beni izlemesi beni heyecanlandırmıştı.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

MUSTAFA ÖNEM: Taekwondo’ya başladığım tarihte stadyumun yanında büyük kapalı salon vardı daha sonra orası yıkıldı. Ardından tribün altında bir yerde antrenman yapmaya başladık. Şartlar kötüydü. Antrenörümüz Hasan Altunışık’ın çabalarıyla hatta çok çabası ile şimdi güzel ve nezih bir ortamda antrenmanlarımızı yapıyoruz.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

MUSTAFA ÖNEM: Bence Okul ve Spor’un bir arada yürümesine hiçbir engel yok. Bir şeyin olmasını isteyen insan her şeyi yürütebilir.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

MUSTAFA ÖNEM: Benim örnek aldığım sporcular antrenman yaptığımız salondaki büyüklerimizdi. Emin olun ki Çanakkale spor’a ve Taekwondo’ya biraz daha önem verseydi çok iyi sporcuları değerlendirebilirdi.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

MUSTAF ÖNEM: İlk başladığım zamanlarda zorlandım. Fiziksel olarak zorluk yaşıyorsunuz. Sonuçta bilmediğiniz bir spor dalı ve sürekli aktif halde olduğunuz için yoruluyorsunuz

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

MUSTAFA ÖNEM: Aslında her spor disiplin gerektirir. Ama bu çalışma disiplinidir. Yoksa hepimiz antrenman esnasında veya dışarıda çok samimi arkadaşlarız.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

MUSTAFA ÖNEM: Antrenmanlarımız tabiî ki yorucu geçiyor. Her ne kadar yorucu geçse de bir o kadar da eğlenceli geçmekte.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

MUSTAFA ÖNEM:  Konsantre olmak bence sakin kalmak, ben hep maça sakin çıkarım. Müsabaka  içerisinde hırsta önemli tabiki

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

MUSTAFA ÖNEM:  Sakin geçiyor ama genel olarak biraz hırçın ve sinirli taraflarımız oluyor tabi bunu maça yansıtmıyoruz.

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

MUSTAFA ÖNEM: Taekwondonun zorluğu ne kadar yorulursan yorul durmak yok.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

MUSTAFA ÖNEM: Taekwondo sporuna başladığım ilk günden bugüne ailem benim hep arkamda durdu ve bana destek verdi. Kendileri başarılarımda hep pay sahibi oldular.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

MUSTAFA ÖNEM:  Tabi ki her sporcu gibi benimde hedeflerim var. Avrupa ve Dünya şampiyonu olmak istiyorum. Daha çok şey başarmış değilim. Ama hırsımla, inancımla iyi yerlere geleceğimden eminim.

KATILDIĞINIZ ŞAMPİYONALARDAN VE BAŞARILARINIZ NELERDİR

MUSTAFA ÖNEM:  Katıldığım bir çok müsabaka var. Bölge şampiyonalarında genelde birincilikle yer almışımdır. Türkiye şampiyonluğum,  Türkiye  üçüncülüğüm bulunuyor. Bunun yanında Turkish Open şampiyonasında derecelerim bulunuyor. Milli takımla birlikte Avrupa şampiyonasına katıldım ama altıncı tamamladım. Bu yüzden daha çok yolum olduğunu düşünüyorum.

MİLLİ TAKIM ADINA MÜSABAKA YAPMAK NASIL BİR DUYGU

MUSTAFA ÖNEM:  Milli takım adına yarışmak çok ayrı bir heyecan ama maça çıkmak daha çok strese sokuyor üstünde büyük bir yük varmış gibi ve inanın bana hiç kolay değil. Ama tabiî ki çok büyük gurur

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler