kizilay escort

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “İzmir'in yolunu Gelibolu ile birleştiriyoruz” 23.12.019

23 Aralık 2019 09:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan; “İzmir'in yolunu Gelibolu ile birleştiriyoruz”  23.12.019

Hizmet İhracatçıları Birliği’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği “Türkiye’nin En Büyük 500 Hizmet İhracatçısı” ödülleri törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalarda bulunurken, Lapseki ilçesine bağlı Şekerkaya mevkii ile Gelibolu'nun Sütlüce mevkii arasında yapımı süren 1915 Çanakkale Köprüsü'ne de değindi.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz Kanal İstanbul diyoruz. Çıkıyor yapamayacaksınız diyor. Sen ne yaparsan yap biz bunu yapacağız. Önümüzdeki haftalarda ihaleyi yapıyoruz ve Kanal İstanbul’a başlıyoruz” dedi.

1915 Çanakkale Köprüsü’nde son yapılan çalışmaların ardından tarihi köprünün ayaklarının uzunluğu 100 metreye ulaştı. Törende 1915 Çanakkale Köprüsü’ne dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan; “3'üncü köprü, Avrasya, Marmaray için yapamazsınız dediler, yaptık. Bakın Çanakkale'de kuleler yükseliyor, artık 100 metreye doğru varıyorlar. Bakınız nereyi nereye bağlıyoruz. İzmir'in yolunu Gelibolu ile birleştiriyoruz. Bunların hepsi birere ufuktu ufuk. Bunlar sıradan işler değil” diye konuştu.

“Bunlar 3'üncü köprü için, Avrasya, Marmaray ile ilgili yapamazsınız demediler mi? Osmangazi için yapamazsınız demediler mi? Yaptık yaptık, isteseniz de istemeseniz de yaptık” diyen Erdoğan; “Eğer liderseniz verdiğiniz kararın sonuna kadar takip eder işi bitirirsiniz. Şu anda İstanbul-İzmir 3-5 saat. Nerelerden nerelere geldik. Ama bunların ufku buna yetmez. İnşallah daha güzel günler var önümüzde” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler