kizilay escort

ÇTSO YÖNETİM KURULUNDAN “SİNERJİ TOPLANTILARI”

16 Kasım 2018 16:19
ÇTSO YÖNETİM KURULUNDAN “SİNERJİ TOPLANTILARI”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak madencilik ve taş ocakçılığı sektörlerinde faaliyet gösteren 1 no’lu meslek grubu üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Meslek Grubu toplantısında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Sayman Üye Özgür Ekşi, Yönetim Kurulu Üyeleri, Akın Yalman, Deniz Tennioğlu, Semih Toprak, Volkan Temiz Genel Sekreter Sema  Sandal, Meslek Grubu Oda temsilcisi Seçil Uğur ve sektör temsilcileri, Fikri Zortul, Mustafa Cantürk, Kürşat Tuna katılarak sektörde yaşanan sorun ve çözüm önerilerini gündeme getirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, 1.Meslek Grubu ile başlayarak tüm Meslek Grubu üyeleri ile “Sinerji Toplantıları” düzenleneceğini belirterek iş dünyasının en önemli sorunlarından birinin bürokrasi olduğunu, Cumhurbaşkanlığının 12 Ekim 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 2018/3 sayılı Genelgesinin takipçisi olacaklarını ifade etti. İstanbul’da yapılması kararlaştırılan Maden Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Çanakkale’ye kazandırılmasından dolayı  AK Parti Çanakkale Milletvekili  Bülent Turan’a teşekkür etti. Sektör temsilcileri de madenciliğin Kamudaki işlerinde sıkıntıları olduğunu belirterek sürecin uzunluğundan yakındılar.

 

“Kamu hizmetlerinde çözüm üreten anlayışın yerleşmesi için kanunlar çerçevesinde insiyatif alabilen yetkililerin destekçisi, devlet ve millet bütünleşmesini sağlayan uygulamaların bizzat takipçisi olacağız”

 

Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu; “Bizler çözüm üretme makamlarındayız. Bahane üretmeye ve bürokrasiyi arttıracak işler geliştirmeye hakkımız yok. Keyfi uygulamalarla bürokrasiyi öne sürerek iş yapmayan veya yokuşa süren memurlar ve müdürler istemiyoruz. Herkes aldığı maaşı son kuruşuna kadar hak edecek. Birçok Meslek Grubumuzda olduğu gibi 1 no’lu Meslek Grubumuzun öncelikli sorunu bürokrasiden kaynaklanıyor. Oda olarak üyelerimizin bürokrasiden kaynaklanan sorunlarını dinleyerek ilgili mercilere yazılı olarak taleplerimizi iletiyor ve cevap alana kadar takipçisi oluyoruz.” diyerek ÇTSO’nun bürokratik süreçlerle ilgili gerçekleştirdiği ve takipçisi olduğu faaliyetlerden bahsetti. Sektör temsilcileri, yaşadıkları sorunları ve ÇTSO’dan  bu sorunlarla ilgili beklentilerinin görüşülmesiyle toplantı sona erdi. CEMİL SERDEN

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler