kizilay escort

ÇTSO Bozcaada’da Kurum Temsilcileriyle Bir Araya Geldi 5.4.2019

Son Güncelleme : 05 Nisan 2019 10:04
ÇTSO Bozcaada’da Kurum Temsilcileriyle Bir Araya Geldi 5.4.2019

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri ve Meslek Komite temsilcilerinden oluşan heyet, Bozcaada’da Belediyesini ve Bozcaada Kaymakamlığını ziyaret ederek, 2019 sezonu öncesinde Ada’da turizm sektöründe yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişi yaptı.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen ziyaretlerde ve toplantıda Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Sayman Üye Özgür Ekşi, Yönetim Kurulu Üyeleri Deniz Tennioğlu ve Semiz Toprak, Meclis Üyesi 16 no’lu Meslek Komite Başkanı Armağan Aydeğer,  Meclis ve Komite Üyesi Ayşin Çeşmeli, Komite Üyesi Fazlı Yıldırım, 17 no’lu Meslek Komite Başkanı Nazmiye Gök, Meclis ve Komite Üyesi Semih Dabakoğlu, Komite Üyesi Esra Talay, Genel Sekreter Sema Sandal, Yönetici Asistanı Selen Kılıç, Proje Uzmanı Gökhan Doğru hazır bulundu.

“Çanakkale uluslararası bir marka, bozcaada ise bu markanın parlayan yıldızı”

Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu; “Bozcaada’yı mevcut marka değeri ile büyütmeliyiz, Bozcaada’dan şu ya da bu sebeple mutsuz ayrılan her misafir bize bölgesel olarak zarar veriyor. Bunun sebeplerini araştırarak, hep birlikte ortak akıl ile önüne geçmemiz gerekiyor. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin ticari faaliyetlerini geliştirici her türlü fikre ve projeye kapılarımız sonuna kadar açık. Azami fiyat tarifelerinin belli bir nizam ve kriter içerisinde hazırlanması çok önemli. Bunun için Azami Fiyat tarifemize gramaj veya ürün miktarı gibi ayırt edici kriterler koyduk. Bu benim spesialim diyerek; gramaj ve ürün içeriği tam olarak belirlenmeyen ancak fahiş fiyatlara satılan ürünlerle lütfen Bozcaada markamızı öldürmeyelim. Benzer şeyi yaklaşık 20 yıl önce Assos bunu yaşadı ve daha yeni yeni toparlanıyorlar. Kalitenin elbette bir bedeli ve bir farkı olacak ancak bunu belli kriterler ve standartlar içerisinde gerçekleştirilmesi gerektiğine inanıyorum. Bunları sizler ve burada faaliyet gösteren esnafımızla beraber ortak akıl üreterek çözeceğimize inanıyorum.”  dedi.

 “Bozcaada’da yaşayan yerel halk ve esnafımız için hafta içi Bozcaada-Çanakkale arası deniz taksi veya benzeri bir uygulama olmalı”

Başkan Semizoğlu; “Ada’da günübirlik seferleri bir grup istiyor bir grup istemiyor. Bu sorunun ilk muhatabı siz olmalısınız, şimdi günübirlik için çalışan Deniz otobüsü kaldırıldı. Ada’ya gelen kişi keyif için tatil yapmak için geliyor. Ada’nın bir marka değeri varsa ulaşım fiyatlarının da buna yansıması lazım. Bozcaada da yaşan halk ve esnaf için de mutlaka indirim uygulanmalı. Özellikle bireysel yani araçsız geçişlerde bunun oranı daha fazla olabilir. Üyelerimizden gelen bir diğer önemli talep de Bozcaada’da faaliyet gösteren ve yaşayan kişilerin Çanakkale’deki işlerini halledebilmeleri için Bozcaada’dan Çanakkale’ye hafta içi sabah gidecek akşam ’da Bozcaada’ya dönecek şekilde. Deniz taksi veya baş bir alternatif üzerinde yeniden bir fizibilite yapılabilir.” dedi.

ÇTSO Heyeti Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin’i makamında ziyaret etti. Heyet Kaymakamlık ziyaretinde, Kaymakam Gültekin’e yeni görevinde başarılar dileyerek, ayağının tozuyla Bozcaada’nın tanıtımı için fuar çalışmalarına verdiği destekler için teşekkür etti. Başkan Semizoğlu görüşmede, Bozcaada’nın iyi bir marka olduğunu, marka-fiyat-tesis-kalite-hizmet denkleminin iyi kurulduğu takdirde bu pastanın lezzetinin artarak büyüyebileceğini söyledi. Başkan Semizoğlu, bölgenin turizm sektöründe personel ihtiyacının karşılanması amacıyla Çanakkale Onsekizmart ile görüşülerek Ada’da önceden faaliyet gösteren fakültenin rehberlik bölümü yerine turizm otelcilik ve gastronomi ile ilgili olabileceğini söyledi. Bozcaada Kaymakamı  Gültekin, öğrencilerin konaklama sorununun da bununla beraber çözülmesi ile Bozcaada’da fakültenin yeniden açılmasının her alanda fayda sağlayacağını ve bu çalışmaya Kaymakamlık olarak her türlü desteği vermeye ve işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirerek, ÇTSO Heyetine gerçekleştirilen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek teşekkür etti.

 ÜYELERLE BULUŞMA

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri ve Meslek Komite temsilcilerinden oluşan heyet, Bozcaada’da faaliyet eden üyeleriyle bir araya gelerek Ada’da yaşanan sorunlar ve bu sorunların giderilmesi için çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantı düzenledi.

Başkan Semizoğlu; “Sayın üyelerimiz, bizler buraya sizlerle fikir alışverişinde bulunmak, sorunlarınız dinlemek ve bu sorunlara beraber ortak akıl ile çözüm üretmek üzere geldik. Sizlerle görüşmeden önce Bozcaada Belediye Başkanımızı ve Bozcaada Kaymakamımızı ziyaret ettik. Personel sorunun çözümü için hep beraber Bozcaada’da fakülte açılması için işbirliği yapalım. Katılım için herkese teşekkür ediyorum. Adamız için ne isteyeceğimizi ve neler yapabileceğimizi sizlerden gelen talep ve öneriler doğrultusunda ortaya koyacağız. Burası dost Meclisi lütfen herkesin söz alarak fikir önerilerini almak istiyorum.” dedi.

Toplantıda söz alan sektör temsilcileri; Bozcaada’da poşet kullanımının yasak olmasına rağmen özellikle günübirlik gelenler bütün poşet ve çöplerini toplamadan adadan ayrılması, Ada’da yurt olmaması,Turizm Rehberlik bölümü yerine Ada’da turizm otelcilik ve gastronomi bölümleri açılması, Ada’da yaşayanlar için resmi ve diğer işlemlerini çözebilmeleri için Bozcaada’dan Çanakkale’ye hafta içi bir gün sefer yapılması, bunun için deniz taksi ve diğer alternatiflerin yeniden değerlendirilmesi, Ada’nın limanının daha aktif ve Ada turizmine daha fazla katma değer yaratacak standartlara ulaştırılması ve azami fiyat tarife uygulamasında bir standart oluşturulması konularını gündeme getirdi.

Başkan Selçuk Semizoğlu talepleri dinleyerek; “Oda olarak üyelerimizin ticari faaliyetlerini geliştirmek için her türlü işbirliğine hazırız. Benim burada sizlerden ricam sadece şu; ne yapılmaması gerektiğini değil ne yapılması gerektiğini konuşalım yani çözüm üretelim. Belediye Başkanımız son derece güzel bir Turizm Master Planı hazırlamış, içerisinde konaklama, yeme ve içme sektörüne ait sınıflandırmalar var. Azami fiyat tarifelerinde bu bizim işimizi çok kolaylaştıracak. Bununla beraber fiyat değişikliği yapmayacak olan üyelerimiz eski tarifelerini kullanabilecek. Ben Bozcaada’nın doğal yapısını bozmadan plaj sayısının arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Diğer bir önemli husus da Azami fiyat tarifelerinin en geç Mayıs ayı içinde tamamlanması. Mevcut yıllık planlamamızda her ayın ikinci Çarşamba günü Odamızın olağan Meclis toplantısını gerçekleştiriyoruz. Sizlerin sezon ortasında tarife olmaması yüzünde ceza almamanız için her sene Mayıs ayında yapılacak Meclis toplantısı öncesinde tarife taleplerinizi gündeme alınabilmesi için bir hafta öncesinde Odamıza iletmenizi istiyoruz. Bizlere ilettiğiniz tüm talepleri Yönetim Kurulumuzda ve Meclisimizde gündeme getirerek ilgili Kurum ve Kuruluşlarla irtibata geçeceğiz. Katılım sağlayarak çözüm üretilmesine destek veren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bozcaada’da İstihdam Seferberliği 2019 çalışmaları kapsamında 9 Nisan Salı günü Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde İstihdam Desteklerine sağlanan teşviklerle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenleyeceğiz. Bozcaada’da faaliyet gösteren tüm üyelerimizi davet ediyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Üyelerle yapılan toplantı sonrasında; Bozcaada’da faaliyet gösteren Şükrü Usta, Yahya Boztepe, Bozcaada Muhtarlığı ve Talay Şarapçılık ziyaretleri yapılarak görüşmeler tamamlandı.  BÜLTEN

 

 

 

 

Etiketler: ÇTSO, ÇANAKKALE BOZCAADA

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler