ÇTB FUAR İZMİR’DE GÖZ DOLDURDU

12 Mayıs 2018 17:08
ÇTB FUAR İZMİR’DE GÖZ DOLDURDU

Kapılarını ziyaretçilere açan sektöründeki tek ihtisas fuarları olan Ekoloji İzmir ile Olivtech, bu yıl “Gurme İzmir” başlığı altında, yerli yabancı tüm sektör temsilcilerini İzmir’de buluşturdu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ'ın organize ettiği alanında Türkiye’nin tek ihtisas fuarı olan OLIVTECH 2018 “GURME iZMİR” 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ve 9.uncu Ekoloji İzmir fuarı 9- 12 Mayıs tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleşti.

Çanakkale Ticaret Borsası  (ÇTB) zeytin ve zeytinyağı, süt, süt ürünleri, fermente ürünler ve teknolojileri ile ilgili sektör kurullarında yer alan firmalarını alıcılarla buluşturup, var olan pazarların yanı sıra yeni işbirlikleri ve yeni pazarların bulunmasına imkân sağlamak amacı ile 100 m2’lik stant ile Olivtech 2018 “Gurme İzmir” 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt, Süt Ürünleri ve Teknolojileri Fuarında ürünleri, markaları ve firmaları ile göz doldurdu.

2018 Troya yılı vurgusu yapılan Borsa stantında, Bilgem Gıda, Damlıca Zeytinyağları, H.Ö.444 Öztürkler, Peysal Gıda, Elta Elektrik Tah.İnş.Tic.Ltd.Şti., Doğruluk Ezine gibi firmalar ürünleri ve temsilcileri ile stantta yer aldılar. Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Gökhan Uysal, Meclis Üyeleri Sinan Erdoğan, Mehmet Ok ve İstişare Kurulu Başkanı Salamon Halyo Borsa fuar görevlileri Gözde Kartal ve Deniz Gezer Borsa standına gelen misafirlere ev sahipliği yaptılar.

Fuar ile ilgili değerlendirmede bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S. Kaya Üzen; “Türkiye'nin sağlıklı fuarları Olivtech ve Ekoloji İzmir, Fuar İzmir'de kapılarını açtı. Bu yıl sekizincisi düzenlenen ve Fuar İzmir’de gerçekleşen fuarda Borsamız stantı ile ilimiz ürünlerini alıcılarla buluşturarak, bağlantı yapmalarına zemin hazırlama imkânına eriştik. Standımızda ilimize ait zeytin ve zeytinyağlarımızın, süt, süt ürünleri ve fermente ürünlerimizin tanıtım ve tadımları gerçekleştirilmektedir” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası üyelerinin bir yandan yurtiçi pazar payını arttırmayı amaçlarken bir yandan da yurtdışında yeni pazarlar elde etme olanakları yakalamayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Üzen Gurme İzmir-8. Olivtech Fuarının uluslararası özelliğinin olması nedeniyle ürünlerini hem tüm Türkiye’de  yaşayan tüketicilere hem de yakın coğrafyada bulunan tüketicilerin damak zevkine sunma imkanına eriştiklerini ifade etti.

Başkan Üzen; “Organik ürünlerin ve zeytinin anavatanı Anadolu’nun ürün çeşitliliğini ve kalitesini sergilemek ve Türk firmalarının global pazardaki rekabet güçlerini artırmasına yönelik girişimlere destek olmak amacıyla düzenlenen bu fuarın, Borsa üyelerine önemli iş bağlantıları kurma olanağı sunmaktadır. Çanakkale Ticaret Borsası olarak Borsamız üyesi tüm sektör oyuncularının fuardan yararlanmaları amacıyla Borsa üyeleri için gidiş- dönüş fuar organizasyonları da gerçekleştirilmektedir” dedi.

“Fuarlara Katılımı Önemsiyoruz”

Fuara katılma amaçlarıyla ilgili bilgiler veren Ticaret Borsası Yönetimi Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen “Üyelerimizin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak ve mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak amaçlarına uygun olarak; sektörde yaşanan gelişmelerin yakından takip edilmesi, gelişen teknolojinin sektörde meydana getirdiği yeniliklerin yerinde incelemesini sağlamak amacıyla Fuar İzmir’de düzenlenen ve Çanakkale Ticaret Borsası olarak 100 metrekarelik standımızın da yer aldığı fuara Borsamız ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz işbirliğinde üyelerimiz ile katılım sağladık” diye konuştu.

Çanakkale Ticaret Borsası üyelerinin bir yandan yurtiçi pazar payını arttırmayı amaçlarken bir yandan da yurtdışında yeni pazarlar elde etme olanakları yakalamayı hedeflediklerini kaydeden Borsa Başkanı S.Kaya Üzen “Gurme İzmir-8. Olivtech Fuarı’nın, bu yıl İtalya’dan 2 yabancı firmanın da aralarında bulunduğu 220 firmayı bir araya getirdiğini belirterek, Türkiye’yi ulusal ve uluslararası alanda temsil eden tek sertifikalı fuar olan Gurme İzmir- 9. Ekoloji İzmir’in ise bu yıl 37 il ve 4 ülkeden toplam 149 katılımcıyı ziyaretçiyle buluşturduğunu ifade etti.

Olivtech Fuarı’nda üyelerinin zeytin, zeytinyağı, süt ve süt ürünleri, fermente ürünler, şarap ve teknolojileri, fidan, tohum, gübre, şişe, kasa, bidon ambalaj, üretim teknolojileri, saklama ünitelerini, sektördeki modern tarım araçlarını, ekipman ve aletlerle birlikte, yeni gelişmeleri bizzat yerinde görme ve inceleme fırsatı bulduğunu ayrıca işbirliği bağlantıları yapma olanağının sağlandığını vurgulayan Başkan Üzen “sektördeki teknolojik gelişmelerin en iyi takibinin yapılacağı fuarlara üyelerimizin katılımını da o kadar önemsiyoruz. Organizasyona katılan tüm üyelerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi. NECMİYE TARLASÜREN

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler