istanbul escort

aksaray haber

Çok Çalışarak Başarılı Olacağım (05.07.2020)

Son Güncelleme : 05 Temmuz 2020 11:07
Çok Çalışarak Başarılı Olacağım (05.07.2020)

Boğazın Yıldızları Taekwondo kulübü sporcusu Melek Naz Elmas hedeflerini anlattı

Çanakkale Boğazın Yıldızları Taekwondo Kulübü sporcusu Melek Naz Elmas Okul ve Taekwondo antrenmanları arasındaki bağı iyi kurduğu için zorlanmadığını ve çok çalışarak başarılı olmak istediğini ifade etti.

Çok Çalışarak başarılı olmak isteyen  Melek Naz Elmas’ı  Çanakkale’nin Taekwondo sporunda önemli sporcularından biri olan, şimdilerin antrenörü Volkan Olgun yapıyor.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

MELEK NAZ ELMAS: Merhaba Adım Melek Naz Elmas 2009 Çanakkale doğumluyum. Çanakkale Atatürk Ortaokulu 2.sınıf öğrencisiyim. Müzik dinlemeyi, Dans etmeyi seviyorum. Taekwondo sporuna bu yılın başlarında başladım.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI?

MELEK NAZ ELMAS: Taekwondo sporuna giden arkadaşım sayesinde bu spor dalına merak saldım. Arkadaşım Yaren’in yönlendirmeleri sonunda Taekwondo sporuna başladım.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ?

MELEK NAZ ELMAS: İlk karşılaşmamda korku ve heyecan hissettim. İlk müsabakam olduğu için neyle karşılaşacağımı bilmiyordum. Antrenörüm ve arkadaşlarımın desteğiyle alıştım.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU ?

MELEK NAZ ELMAS: Çalışma ortamı konusunda şanslı olduğumuzu söyleyebilirim. Gayet güzel bir ortamda antrenmanlarımızı yapabiliyoruz.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?

MELEK NAZ ELMAS: Ben Okulum ve Taekwondo antrenmanlarım arasındaki dengeyi sağlayabiliyorum. İkisine de ayrı özen gösteriyorum ve benim için sorun teşkil etmiyor.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI ?

MELEK NAZ ELMAS: Kendime örnek olarak antrenörüm Volkan hocamı alıyorum. Ayrıca yine antrenörümüz olan Tuna hocamı kendime örnek alıyorum.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ ?

MELEK NAZ ELMAS: Taekwondo sporuna ilk başladığımda özellikle bacak açma hareketlerimde çok zorlanıyordum. Daha sonra sürekli çalışarak alıştım.

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR?

MELEK NAZ ELMAS: Taekwondo’nun bir disiplin sporu olduğunu hepimiz biliyoruz. Ruhi ve fiziki disiplinler çalışma gayesini temel teşkil ediyor.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

MELEK NAZ ELMAS: Taekwondo güce ve çok çalışmaya bağlı bir spor dalı, bu doğrultuda antrenmanlarımız yorucu oluyor, ama bir o kadarda eğlenceli oluyor.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ?

MELEK NAZ ELMAS: Kendi kendime diyorum ki Ben Bunu başaracağım ve o düşünceyle konsantre oluyorum.  

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ?

MELEK NAZ ELMAS: Her karşılaşmamda aynı heyecanı hissediyorum. Zaten heyecan hissetmiyorsanız başaramazsınız. Müsabakanın başlaması ile birlikte rakibime konsantre oluyorum ve karşılaşmayı kazanmak için çaba sarfediyorum.

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR?

MELEK NAZ ELMAS: Sürekli antrenmanlar bizler için yorucu oluyor, Darbeler, stres, baskı düzeni bildiğiniz klasik sporcu yaşamı

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR ?

MELEK NAZ ELMAS: Taekwondo sporu yapmamı ailem destekliyor ve bana büyük destek oluyor. Tabi bazen maddi imkanlar ailemi etkiliyor.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER ?

MELEK NAZ ELMAS: Ben çok başarılı olmak istiyorum. Bunun içinde çok çalışmam gerektiğini biliyorum.

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler