istanbul escort

Çocuklara Hayvan Sevgisi Anlatıldı 09.10.2019

09 Ekim 2019 10:44
Çocuklara Hayvan Sevgisi Anlatıldı 09.10.2019

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Çanakkale Merkez Mustafa Kemal İlkokulu 3. Sınıf öğrencilerine Hayvanları Koruma Günü kapsamında veteriner hekim mesleğinin tanıtılması ve hayvan sevgisi konusunda eğitim düzenlendi.

Hayvan sevgisinin çocuklara aşılanması amacıyla düzenlenen etkinlikte Veteriner Hekim Erdem Bayhan tarafından, veteriner hekim mesleğinin tanıtımı yapılarak hayvan sevgisi ve zoonoz hastalılar hakkında sunum gerçekleştirildi. Sunuma bir öğrenci "Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi”ni okuyarak eşlik etti. Ayrıca sokak hayvanlarının beslenmesi, sahipli hayvanların terk edilmemesi, hayvanların hediyelik eşya yerine konmaması, hayvanlardan korkmanın onlara zarar vermeyi gerektirmeyeceği, doğayı koruma bilinci ve genel hijyen kuralları hakkında bilgi verildi.

Düzenlenen etkinlikte, görme engelli bir kedi ile engelli hayvanların durumu anlatılarak duygusal bağ kurulması amacıyla stetoskop ile kedinin kalp sesi dinletildi. Öğrencilere çeşitli hediyeler verilmesinin ardından etkinlik sona erdi. HABER MERKEZİ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler