Cinayet Zanlısı Lapseki’de Yakalandı

07 Temmuz 2019 12:17
Cinayet Zanlısı Lapseki’de Yakalandı

Gölcük’te, arkadaşı Çelebi Aydaş’ı öldüren Fatih Oktay, Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yakalandı.

Gölcük’te alkol alan iki arkadaş, siyaset konuşmaya başladı. Alkolün etkisiyle sohbet tartışmaya döndü. Fatih Oktay, silahını çekip arkadaşı Çelebi Aydaş’ı vurdu.

Olay 16 Haziran gece geç saatlerde Gölcük Halıdere Yeni Mahalle’de bir villada meydana geldi.
Çelebi Aydaş, kendisine ait villada, Fatih Oktay ile birlikte alkol almaya başladı. Bu sırada iddiaya göre siyaset konuşan ikili, terör konusunda tartıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce Fatih Oktay, Aydaş’ı tabancayla vurarak öldürdü.

Arkadaşını öldürdükten sonra kayıplara karışan Fatih Oktay için arama çalışmaları başlatıldı. Oktay’ın
Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde olduğu belirlendi. Çanakkale Emniyeti ile ortak düzenlenen operasyonla Fatih Oktay, yakalandı. Oktay'ın kullandığı aracı, Tekirdağ'ın Kumbağ ilçesinden çaldığı belirlendi. Cinayet sonrası ağabeyi Z.O.'nun kimliğini kullandığı ve bu şekilde polisten kaçtığı tespit edilen Fatih Oktay, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne getirilirken, çalıntı araç da sahibine teslim edildi.

Cezaevinden Firar Etmiş

Emniyette ifadesi alınan Fatih Oktay'ın yaklaşık 20 yıldır cezaevinde olduğu ve cezasının bitmesine 3 yıl 6 ay kala firar ettiği saptandı. Fatih Oktay'ın İstanbul'da işlediği 2 cinayetten de arandığı tespit edildi. Cinayet Zanlısı Oktay, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


HABER MERKEZİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler