kizilay escort

ÇASİAD 22. GİRİŞİM ve İŞ DÜNYASI ZİRVESİNE KATILDI

20 Kasım 2018 15:28
ÇASİAD 22. GİRİŞİM ve İŞ DÜNYASI ZİRVESİNE KATILDI

ÇASİAD E.Dönem Başkanı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Akarsu; DASİFED ev sahipliliğinde Hatay’da düzenlenen TÜRKONFED 22. Girişim ve İş Dünyası zirvesine katıldı.

ÇASİAD E.Dönem Başkanı Erdal Akarsu çeşitli kuruluş temsilcileri ve başkanları ile görüşmeler yaptı.

TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan ve TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ile bir araya geldi.

Çatısı altında yer alan 29 federasyon ve 244 dernek üzerinden 25 bin iş insanı ve 40 bine yakın şirket ile Türkiye’nin “gönüllü ve bağımsız” en büyük iş dünyası örgütü Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) ev sahipliğinde 22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi düzenledi.

TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, KOBİ’lerin ödeme ve tahsilat sorunlarından, banka teminatlarındaki yüksek faize, konkordatodan, KDV sorununa kadar bir dizi sorun yaşadığını vurgulayarak, “Son günlerde artan konkordato ilanları, reel sektörde güven odaklı gelişen ekonomik hayatı derinden etkilemektedir” dedi.  “Genel olarak dünyada artık ucuz ve bol parayla büyüme dönemi sona erdi” diyen TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ise “Bugün, dünyada böyle bir rüzgar yok. Ancak biz, rüzgar yoksa küreklere yükleneceğiz” şeklinde konuştu.

Zirve kapsamında ayrıca, TÜRKONFED ve UNDP Türkiye’nin, Türkiye’deki işletmeleri deprem, yangın, sel ve mülteci krizi başta olmak üzere doğal afet ile karmaşık acil durumlara karşı hazırlayacağı platform olan CBi Türkiye’nin imza töreni de yapıldı. Özel sektörün ihtiyaç ve kapasitesini belirleyerek iş dünyasını afet ve acil durumlar karşısında güçlendirmek, bilgi paylaşımını artırmak, işletmeleri dirençli kılmak, afet anında özel sektörün etkilenen bölgelere katkısını artırabilmek için çalışacak olan CBi Türkiye’nin imza töreni, TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan ve UNDP Ülke Direktörü Claudio Tomasi’nin katılımı ile gerçekleştirildi. CEMİL SERDEN

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler