“ÇANAKKALE'YE YAPILAN YATIRIMLAR İÇİN MÜTEŞEKKİRİZ”

20 Haziran 2018 16:03
“ÇANAKKALE'YE YAPILAN YATIRIMLAR İÇİN MÜTEŞEKKİRİZ”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) yönetim kurulu AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıya katıldı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Semih Toprak, Meclis Üyeleri Şerif Mutlu, Ahmet Çiçek, Erol Özcan, Erdinç Bezgen ve Genel Sekreter Sema Sandal'ın katıldığı toplantıda Çanakkale ekonomisine katkı sunacak yatırımlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB'nin sadece Çanakkale'nin değil Türkiye'nin projesi olduğunu belirtti. 91 parselde yer alacak yatırımcıların bölgeye etkileri ile birlikte 8.000 tarım işçisine istihdam sağlayacağını,Çanakkale’nin tarım ürünlerinin marka değerinin atacağını ifade eden Turan; " Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası bu konuyu projelendirdi, bizler de sahip çıktık, elbirliği olunca güç birliği de oluyor. Hiçbir OSB kuruluşunda olmadığı kadar hızlı karar süreçlerini sağladık. Hepimiz Çanakkale için istedik. İş dünyası ne kadar iyi olursa, ne kadar umutlu olursa bizler de mutlu oluyoruz. Gücümüzü sizler için harcamaktan, sizler için koşturmaktan keyif alıyoruz."  dedi. 

 

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu da, Turan'a Çanakkale için yaptıklarından dolayı teşekkür ederek  " Ne zaman arasak, ne talep etsek her zaman kolaylaştırıcı oldunuz, çözüm için gayret gösterdiniz. Son yıllarda Çanakkale'ye yapılan yatırımlar için müteşekkiriz. Küçükkuyu- Midilli seferleri, Büyükhusun altında kruvaziyer liman, batıklarla ilgili planlanan çalışma, Ezine Gıda İhtisas OSB'ye destekleriniz için teşekkür ederiz. 14 Mayıs 2018 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen OSB'lerde bedelsiz tahsis  uygulamasında  Ezine ilçemiz 3.kademede yer almıştır ve bu da  % 60 indirim demektir, % 60 hibe demektir. Bu çok önemli. İnşallah Çan'da 'da raporunu hazırlamış olduğumuz Çan Karma OSB'yi de hızla ilimize kazandırırız." dedi.  NECMİYE TARLASÜREN

 

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle