istanbul escort

ÇANAKKALE’YE ALTIN YATIRIM 24.10.2019

24 Ekim 2019 09:28
ÇANAKKALE’YE ALTIN YATIRIM 24.10.2019

Kirazlı bölgesinde madencilik faaliyetlerini yürüten Doğu Biga Madencilik, yörenin su ihtiyacını karşılayacak büyük bir projeye imza attı Doğu Biga Madencilik tarafından yaptırılan Altınzeybek-2 Göleti, önümüzdeki aylarda su tutmaya başlayacak. Gölet, yöre köylerinin içme ve kullanma suyu ihtiyacı ile Kumarlar havzasında tarımsal sulama ihtiyacını karşılayacak.

Doğu Biga Madencilik’in planlama ve proje çalışmalarını tamamladığı ve DSİ ile imzalamış olduğu protokol ile yapımına başlanan Altınzeybek-2 Göleti’nde son aşamaya gelindi. İnşaası tamamlanmak üzere olan gölet, önümüzdeki aylarda su tutmaya başlayacak. Göletin su sağlayacağı Kumarlar, Kirazlı, Cazgirler, Yukarışapçı köylerinin isale hatları da yine Doğu Biga Madencilik tarafından yapıldı.

 63 MİLYON 500 BİN TL’LİK YATIRIM

 Devlet Su İşleri ile yapılan protokole göre, Altınzeybek-2 Göleti öncelikli olarak civar köylere içme ve kullanma suyu temininde kullanılacak. İkinci sırada ise tarımsal amaçlı sulama gelecek. 3500 dönümden fazla tarım arazisinde sulu tarıma geçileceğinden bölgede büyük gelir artışı olacak.  Şirketin göletten su kullanım hakkı ise üçüncü sırada yer alıyor.  Gölet projesi ile birlikte, Doğu Biga Madenciliğin yörede yaptığı alt yapı (gölet, yol, enerji nakil hattı gibi) yatırımlarının tutarı 63 milyon 500 bin TL’ye ulaştı.

 HAVVA PORTAKAL

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler