istanbul escort

ÇANAKKALE’NİN TURİZMİ KONUŞULDU 14.09.2019

14 Eylül 2019 14:21
ÇANAKKALE’NİN TURİZMİ KONUŞULDU 14.09.2019

AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası ile öğle yemeğinde bir araya geldiler. Görüşmede Çanakkale’nin turizminin geliştirilmesine yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Yönetim Kurulu’ndan Başkan Ümit Cihan Müşterioğlu,  Sözcü Onur Akgül  ve Koordinatör Çağrı Tok’un  yer aldığı görüşmede;

Biga'daki saklı cennet olan Nilüfer Gölü'nün bir turizm destinasyonu olarak ülkeye kazandırılması ve bu bağlamda Biga Kaymakamlığı ve Biga Belediyesi başta olmak üzere kurumlar arası işbirliğinin sağlanması yönünde istişarede bulunuldu. Ayrıca bölgede bulunan Halim Bey Konağı'nın, kültür dernekleri ile ortak çalışma halinde iç dekorasyonunun düzenlenerek bir etnografya müzesine dönüştürülmesi üzerinde değerlendirme yapıldı.

Çıplak Köyü'nün uygun bir arazisinde lavanta vb. bir türde bitki örtüsü oluşturularak bu bölgede de bir festival hayata geçirilebileceğine yönelik fikirler arz edildi.

Ezine ilçesinin Dalyan köyünde bulunan ve dünyada sadece 8 örneği bulunan, dönemsel olarak değişen renginden dolayı Pembe Göl olarak adlandırılan doğal güzelliğin de ülke çapında tanıtılması için neler yapılabileceğine dair görüşler paylaşıldı. Bir festival kapsamında çekim merkezine dönüştürülebileceğine yönelik değerlendirmeler yapıldı.

Çanakkale kahramanlarından Ezineli Yahya Çavuş'un doğduğu evin müzeye dönüştürülmesi için Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odasının desteğe hazır olduğu ifade edildi.

Çamlıca Şelalesi'nin koruma altına alınma süreci ve Ayvacık Kaymakamlığı ile yapılacak olan saha çalışmaları ele alındı.

Ayrıca, Edremit Körfez'inde yapılan toplantı ve çalışmalarla alakalı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile istişarede bulunuldu. Bununla birlikte, Cunda Adası'na yeni bir ziyaret noktası niteliği katacak ve bölgenin kültürünü, tarihini kuşaklara aktaracak bir Kültür Evi projesi için fikirler arz edildi.

Verimli ve sıcak bir havada geçen görüşmenin ardından hatıra fotoğrafı çekildi. HABER MERKEZİ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler