istanbul escort

ÇANAKKALE’NİN SPOR TARİHİ 31.BÖLÜM (05.06.2020)

05 Haziran 2020 09:05
ÇANAKKALE’NİN SPOR TARİHİ 31.BÖLÜM (05.06.2020)

Çanakkale’nin Spor Tarihinin bugün Otuz birinci bölümünü sizlerle buluşturuyoruz.

O zamanki adıyla Beden Terbiyesi İl müdürlüğünün 5O.Yıl almanağın da yer alan Çanakkale’nin spor tarihinin sizlere bugün otuz birinci  bölümünü sunuyoruz. Kaleninsesi Gazetesi olarak her gün Çanakkale Spor Tarihini sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

YELKEN

İL TEMSİLCİSİ ORHAN SAVGAN: 1947 Yılında Çanakkale’de doğdu. 1968 yılında Uşak Sağlık Kolejinden mezun olduktan sonra, Rize ilinden ve İzmir Tepecik S.S.K Hastanesinde sağlık memuru olarak görev yaptı. 1975 yılında Çanakkale Beden Terbiyesi ve Spor İl Müdürlüğüne sporcu sağlık memuru olarak atandı. Yelken sporuna karşı olan tutkusu il müdürlüğünün faaliyetleri süresince perçinleşti ve yelken sporu ile ilgili olarak çeşitli kurslara katıldı. 1.5.1986 tarihinden itibaren Yelken İl Temsilcisi olarak görev yaptı. Bu spor dalında yeni  isimlerin yetişmesi gayret sarfetti

İL TEMSİLCİLERİ: Sümer DİLGEN, Vedat AYFER, Akın ÇAKMAK, Yekta ATAMAN, Orhan SAVGAN

FAAL HAKEMLER: İsmail Hakkı DEMİRHAN, Nazım ÖZKAN, Sami ERCAN

GÜREŞ

GÜREŞ İL TEMSİCİSİ HÜSEYİN ÖZDİNÇ: 1931 yılında Erzincan ilinde doğdu. Güreş sporuna aile ocağından gelen tutku ile başladı. 1958 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümünden mezun oldu. 10 yıl kadar serbest stilde faaliyet gösterdi. 1960 yılından itibaren Beden Terbiyesi ve Spor İl müdürlüğü bünyesinde, Güreş İl temsilciliği ve ceza kurulu birimlerinde görev yaptı. Güreş hakemliği de yaptı.

İL TEMSİLCİLİĞİ YAPANLAR: Naci ALGI, Zeki ABARŞAL, Hüseyin ÖZDİNÇ, İsmet AYGÜN, Kadir ATAK, Hüseyin ÖZDİNÇ

YAĞLI GÜREŞ HAKEMLERİ: Ürfettin Çekmece, Ramazan Düzgün, İhsan Yıldırım, Ekrem Akkurt, Osman Mavi, Nuri Ziya Mavi, Hasan Çakır, İsmail Hakkı Demirhan, Gürbüz Sağbaş

YAĞLI GÜREŞ İL TEMSİLCİSİ MEHMET EMİN ÖZEL: 1942 yılında Çanakkale Umurbey bucağında doğdu. Güreş sporuna çok küçük yaşlarda aileden gelen sevgi ile başladı. Uzun yıllar bu spora emek verdi ve 1974 yılında Lapseki ilçesinin güreş takımı çalıştırdı. 1983-1984 yılları arasında Çanakkale Boğaz Komutanlığı, Kuzey Deniz saha komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Baş antrenörlüğünü yaptı. Güreş il temsilciliği yardımcılığında bulundu.

İL TEMSİLCİSİ OLMAYAN BRANŞLAR VE ŞİMDİYE KADAR İL TEMSİLCİLİĞİ YAPANLAR

TENİS: NURİ ENGİN

BİSİKLET: NİYAZİ ERGİN, NECMETTİN DEMİROK, HASAN TAŞ, NAMIK ÖZDEMİR, MURAT TANYEL, VAHİT ALTUN

SU ALTI SPORLARI: MEHMET GÜNAYDIN

JİMNASTİK-İZCİLİK: İRFAN SARMER

OKÇULUK: ALPARSLAN UZER

KÜREK: ARİF DENİZALTI, AYHAN ERİNÇ, OSMAN BARÇINLI

ESKİRİM: SİNAN CUMHURONARAN, KEMAL GÜÇİN

BOKS: İSMET ERDOĞAN, MUSLİHİTTİN AKBUAR, AHMET TURGUT, ALİ İHSAN DİRİK

DEVAMI CUMARTESİ  GÜNÜ

KAYNAK: Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü 50.Yıl Almanağı (1938-1988)

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler