istanbul escort

“ÇANAKKALE'NİN GELECEĞİ TURİZMDİR”

10 Haziran 2019 16:32
“ÇANAKKALE'NİN GELECEĞİ TURİZMDİR”

İsmet Balkan Çanakkale Bayram Turizmini değerlendirdi

Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği Başkanı İsmet Balkan, Çanakkale bayram turizmini değerlendirdi.  Balkan; “Turizm bölgemizin gelişimine en çok katkı sağlayan sektör olduğunu bir kez daha göstermiştir.  Ramazan Bayramında bölgemizi 550 bin civarında yerli turist ziyaret ederek, 650 Milyon civarında bölgemize girdi sağlamıştır.”dedi. 

 

Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği Başkanı İsmet Balkan Ramazan Bayramı sonrası yaptığı açıklamasında; “Çanakkale Bölgesi, uzun Ramazan Bayramı boyunca büyük bir yoğunluk yaşamış ve Turizmcilerimiz bölgemize gelen misafirleri başarı ile ağırlamıştır. Bölgemiz de tatil yapan tüm misafirlerimize Çanakkale bölgesini tercih ettiklerinden dolayı teşekkür ederiz. Çanakkale Turizmcileri doğal ve tarihi zenginliklerimizi gezmeye gelen tatilcilere tecrübe ve nitelikli hizmetleri ile rahat bir tatil süreci yaşatmışlardır. Bayram boyunca Konaklama, Gastronomi ve Hizmet alanında büyük bir özveri ile hizmet veren tüm Turizmcilerimize başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. Turizm bölgemizin gelişimine en çok katkı sağlayan sektör olduğunu bir kez daha göstermiştir.  Ramazan Bayramında bölgemizi 550 bin civarında yerli turist ziyaret ederek, 650 Milyon civarında bölgemize girdi sağlamıştır. Turizm Sektörünün dışında yer alan tarım, balıkçılık ve emlak gibi sektörlere de olumlu katkı sağlayan Turizm sektörü eksikleri tamamlanarak geliştirildiğinde bölgemizin kalkınmasına daha büyük katkı sağlama potansiyeline sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği olarak bölgemizin daha yoğun bir şekilde tanıtılması, sektörden gelir elde etmek isteyenlerin eğitime tabi tutulması ve en önemlisi Turistlerin bölgemizden memnun ayrılmaları için gerekli denetimlerin yapılması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz. Yapılacak doğru çalışmalar ile tesislerimizin doluluk oranlarını, bayram yoğunluğuna yakın tutmak mümkün, bunun için yapılması gereken turisti bölgemize çekecek etkinlikler organize etmekten geçmektedir. Özellikle nitelikli Festivaller düzenleyerek ve bu Festivallerin tanıtımlarını Ulusal ve Uluslararası boyutta yaparak Çanakkale Turizmini çeşitlendirmek hepimizin öncelikli hedefi olmalı. Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği olarak uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Truva / Tevfikiye Merkezli Kültür ve Spor Festivalimize tüm kesimlerin destek olmasını bekliyoruz. Başarılı Festival organizasyonları ile bölgemize daha fazla turisti çekebilir ve özellikle tesislerimizin boş olduğu tarihleri doldurmamız mümkün olabilir. Eylül ayında Truva bölgesini öne çıkartacağımız Kültür ve Spor Festivalimizin başarılı olması durumunda Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği olarak nitelikli Turist çekebileceğimiz Festivalleri Bayramiç, Ayvacık, Eceabat ve Gökçeada'ya da yaymak istiyoruz. 

Çanakkale'nin geleceği Turizmdir ve herkesi Turizmin gelişmesine katkı sağlamaya davet ediyoruz.”ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler