istanbul escort

"Çanakkale'nin ciddi estetik problemi var!"

12 Haziran 2019 10:30
"Çanakkale'nin ciddi estetik problemi var!"

Çanakkale Belediyesi Haziran Ayı Meclis toplantısının ilk oturumu önceki gün gerçekleştirildi. Oturumda söz alan AK Parti Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Nilgün Gökser, " Çanakkale’mizin marka değerini artırmak için yapılan onca iş var fakat bazen iş yoğunluğundan olsa gerek bazı küçük ayrıntıların gözden kaçtığını düşünüyorum ve bu gözden kaçışın maalesef ciddi bir estetik problemini gündeme getirdiğini düşünüyorum" dedi.

Hem sanat tarihçisi hem de turizmci olan AK Parti Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Nilgün Gökser, Çanakkale'nin her geçen gün daha yaşanabilir bir kent olmasına rağmen, şehir merkezinin ciddi bir estetik problemiyle karşı karşıya kaldığını öne sürdü.

 

Geçtiğimiz günlerde FORBES Dergisi'nde; en yaşanabilir şehir ve en mutlu şehirler arasında Çanakkale'nin yer aldığını gündeme getiren Gökser, " Çanakkale’mizin marka değerini artırmak için yapılan onca iş var fakat bazen iş yoğunluğundan olsa gerek bazı küçük ayrıntıların gözden kaçtığını düşünüyorum ve bu gözden kaçışın maalesef ciddi bir estetik problemini gündeme getirdiğini düşünüyorum. Ben sanat tarihçisi ve turizmci kimliğimle bu estetik kavramını biraz açmak isterim. Estetik yalnız sanatla ilişkilendirilen bir kavram olmaktan çok günümüzde insan yaşamının her alanında varlığına gereksinim duyulan ve sorgulanan bir nitelik haline gelmiştir. Estetik, insanın yaşamını sürdürdüğü fiziksel çevre içinde oldukça önem taşımaktadır. Birey yaşamını sürdürdüğü fiziksel çevre ve bu çevrede yer alan doğal, yapay, kültürel, tarihi, sosyal ve görsel öğelerle sürekli etkileşim içindedir. Günümüzde bir kentin gelişmişliği ve çağdaşlığı, doğal ve yapay donatılarının göze hoş gelecek biçimde düzenlenmiş olmasıyla, kent estetikliliğiyle değerlendirilmektedir. Bireylerin sağlıklı, mutlu, keyifli yaşamaları görsel bakımdan iyi çözümlenmiş işlevsel ve estetik çevrelerin oluşmasına bağlıdır" dedi.

 

"Dondurma tezgahının Çanakkale'ye yakışmadığını düşünüyorum"

 

Türkan Saylan Sosyal Tesisleri önünde yer alan dondurma tezgahının kente yakışmadığını belirten Nilgün Gökser, " Bu söylediklerimi temele alarak; Şehrimizdeki estetik problemine  bir örnek vermek istiyorum. Türkan Saylan Tesislerinin önüne, kaldırıma konulan bir dondurma tezgahı var. Bu tezgahın bunca övgüye mazhar olan Çanakkale’ye yakışmadığını düşünüyorum. Estetik açıdan çok güzel onlarca dondurma tezgahı var AVM’ler de, caddelerde, sokaklarda örneklerine rastladığımız. Neden onlardan birisi belediyemize ait bu sosyal tesiste bu “sıradan” yapının yerinde bulunmasın? Öyle bir dondurma tezgahı koyalım ki oraya vatandaşlarımız, şehrimizi ziyarete gelen yerli yabancı turistler bu tezgahın önünde fotoğraf çekilmek istesinler. Bunu yapacak aklın, kapasitenin belediyemizde olduğuna inancım tamdır. Burada altını tekrar çizmek isterim işaret ettiğim konu bir dondurma tezgahından ibaret değildir, konu şehrimizi markalaştırma adına daha dikkatli ve özenle çalışmamız gerektiğidir" diye konuştu.

 

GÜRKAN DÜZENLİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler