Çanakkaleliler yetkilileri göreve çağırdı 27.01.2020

27 Ocak 2020 09:07
Çanakkaleliler yetkilileri göreve çağırdı 27.01.2020

“Sosyal konutlardaki binaları yenileyin” Elazığ’da yaşanan 6.8 şiddetindeki depremde bir çok binanın yıkılmasıyla birlikte sosyal konutlarda yaşayan vatandaşlar, binaların depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle tedirgin oluyor. Sosyal Konutlar Kentsel Yenileme Projesi’nin hayata geçirilememesi nedeniyle tepkili olan vatandaşlar, bir an önce yetkililerin harekete geçmesini istediler.

Çanakkale’de yılan hikayesine dönen Sosyal Konutlar Kentsel Yenileme Projesi, Elazığ’daki depremin ardından yine gündeme geldi. Geçtiğimiz yıllarda proje ile ilgili toplantılar düzenlenmiş ve hak sahiplerinin konutlarının yerleri de belirlenmişti. Ancak, bir türlü hayata geçirilemeyen projede, herhangi bir ilerleme olmaması bölge sakinlerinin tepkisine neden oluyor.

Elazığ’da yaşanan 6.8 şiddetindeki deprem, bir çok binaya zarar vermesi ve vatandaşların ölümüne neden olması Sosyal Konutlarda yaşayan vatandaşların tedirginliğinin artmasına neden oldu.  Çanakkale Milletvekilleri başta olmak üzere Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve yetkililere seslenen vatandaşlar, binaların kentsel dönüşüm projesiyle yıkılarak yeniden yapılmasını istediler.

“Deprem değil, ihmal öldürür”

Sosyal konutlar bölgesi için düşünülen Kentsel Yenileme Projesi’nin Çanakkale’de olası bir deprem meydana gelmeden hayata geçirilmesi gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, deprem değil ihmalin öldürdüğünü hatırlattı. Bu nedenle binaların zaman kaybedilmeden yenilenmesini talep eden vatandaşlar, siyasi çekişmelerden dolayı projede bir ilerleme kaydedilemediğini ve bu siyasi çekişmelerin bir kenara bırakılıp, insanların hayatını kaybetmeden projenin başlaması gerektiğini dile getirdiler.    

GÜRHAN GÖKÇAK 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler