Çanakkale’den Erdoğan’a tam destek (25.11.2021)

25 Kasım 2021 09:54
Çanakkale’den Erdoğan’a tam destek (25.11.2021)

Son dönemde döviz kurundaki sert hareketlilik sebebiyle ülkenin bazı bölgelerinde sokağa çıkıldığı iddiaları sonrası Çanakkale’de kent siyasetinin önde gelen isimleri peş peşe açıklamalarda bulunarak, “Devletimin yanındayım” mesajı verdi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’ndan MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım’a, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’tan, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder’e kadar pek çok siyasetçi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir kez daha desteğini göstererek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

“Ülkemizin birliğini, beraberliğini savaş gücü ile sindiremeyeceğini anlayan zihniyet, bugün ekonomik savaş psikolojisi ile ülkemizi yıldırmaya çalışıyor” diyen AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Yılmayacağız, yorulmayacağız, vazgeçmeyeceğiz ve Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı asla yalnız bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.


“Devletimize kimse diz çöktüremeyecek”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas da sosyal medya hesabı üzerinden çarpıcı açıklamalarda bulunarak, “İstikrar ve tam bağımsızlık ilkesi ile hedeflerine koşan devletimize, kimse diz çöktüremeyecek. Milli mücadelenin sınırı, zamanı, mekanı olmaz! Yeniden diriliş için çıkılan bu yolda, Reis'imizin ardında sıra dağlar gibi duracak ve bundan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

 

MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ise; “Devletimin yanındayım, hedef 2023” diyerek başladığı açıklamasında, “Lider ülke Türkiye yolunda devletimizi, milletimizi sokakların izbeliğine ve karanlığına terk etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.


“Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyorlar”

Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, ”Türkiye'yi kaosa sürüklemek istiyorlar ama başaramayacaklar. Yıkmayı bırak, sallayamazsınız bile. Büyük ve güçlü Türkiye için çıkılan bu yoldan asla dönmeyeceğiz” ifadelerini kullanırken, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel ve AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Özlem Karadayı ise yayımladıkları ortak mesajda şu ifadeleri kullandı: “Son günlerde kurda yaşanan spekülatif dalgalanmayı fırsat bilerek karamsarlık pompalayanlara ve bu yolla ülkemizi dize getirmeyi çalışanlara karşı net bir duruş sergilemeye devam edeceğiz.  Türkiye, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde hedeflerine güçlü bir şekilde ilerlemeye devam edecektir ve bu kararlı duruşundan asla vazgeçmeyecektir. Vazgeçmeyeceğiz.”

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesine ortağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çanakkale’nin belediye başkanlarından da destek mesajı yağdı. Sosyal medya hesabı üzerinden “Vazgeçmeyeceğiz” ve “Devletimin yanındayım” etiketi ile açıklamalarda bulunan Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, “Rabbim kimseyi dolar üzerinden ülkesine operasyon çekilirken ellerini ovuşturarak sevinecek kadar kansız ve şerefsiz etmesin” ifadelerini kullanırken, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ise; “Ülkemiz bunca tuzaktan, bunca badireden nasıl zaferle çıktıysa, Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu süreçten de zaferle çıkacaktır. Ekonomi üzerinden ülkemize yön vermeye çalışanlara karşı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız, mücadelesine ortağız” dedi.

“Çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz”

Konuyla ilgili bir destek mesajı da Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’dan geldi. “Vazgeçmeyeceğiz. Devletimin yanındayım” diyen Başkan Yılmaz, “Bugüne kadar bunca badireden nasıl çıktıysak, açılan bu ekonomik savaşı da Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle zaferle sonuçlandıracağız. Büyük ve güçlü Türkiye yolunda zorluklara rağmen çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi. Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın ise, “Vazgeçmeyeceğiz. Son günlerde kurda yaşanan spekülatif dalgalanmayı fırsat bilerek karamsarlık pompalayanlara ve bu yolla ülkemizi dize getirmeyi çalışanlara karşı dün olduğu gibi bugün de net bir duruş sergilemeye devam edeceğiz.  Türkiye, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde hedeflerine güçlü bir şekilde ilerlemeye devam edecektir ve bu kararlı duruşundan asla vazgeçmeyecektir” açıklamasını paylaştı. AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal da yaptığı açıklamada, “Ya olacağız, ya öleceğiz. Vazgeçmeyeceğiz. Devletimin yanındayım” şeklinde konuştu.

Havva Portakal

Kaynak : www.kaleninsesi.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler