istanbul escort

Çanakkale'de iğrenç olay 24.09.2019

24 Eylül 2019 17:34
Çanakkale'de iğrenç olay 24.09.2019

Çanakkale’de geçtiğimiz yıl 9 yaşındaki torununa cinsel istismarda bulunan dede, dün tutuklanarak cezaevine gönderildi. 1 yıllık sürecin sonunda 2 avukatla birlikte savunma yapan dede 4’ncü duruşmasında 42 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Çanakkale’nin Biga ilçesinde 2018 yılında 9 yaşındaki kız torununa cinsel istismarda bulunan dedenin 4’ncü duruşması dün Çanakkale 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. İki avukatla birlikte savunma yapan dede, torununun ifadelerinin yalan olduğunu öne sürdü.

Elde olan kanıtlar dikkate alınarak istismarcı dede mahkeme tarafından 42 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yaşlı adam tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 Dava sürecini yakından takip UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği üyeleri adliye binasında toplanarak aileye destek verdiler. Duruşma öncesi basın açıklaması yapan Çanakkale UCİM sorumlusu Şehpal Ovalı, “ Bugün Çanakkale çocuğuna sahip çıkıyor. ‘Çocuklar susar çocuklar konuşmaz’ demeyeceğiz artık. Çocuklar konuşacak, çocuklar susmayacak. Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bütün çocuklar kendilerine yapılan yanlışlara dur diyecekler. Biz iyi insanlar olarak bu mücadeleye devam edeceğiz. Bugün Çanakkale’nin birçok yerinden her düşünceden insanlar burada. Yaşanan istismar olayları her geçen gün maalesef artmaktadır. Bu korkunç tablo karşısında tüm sivil toplum kuruluşları alanında uzman akademisyenler devletin ilgili kuruluşları ve tüm siyasilerimiz omuz omuza birlikte mücadele vermesi gerekmektedir. Çocuk bedenine uzanan kirli ellere karşı beraber mücadele edeceğiz. Maalesef ki uzun süren mahkeme süreçleri annemizi ve çocuğumuzu yıpratmaktadır. En kısa zamanda failin en ağır cezayı almasını istiyoruz. Bu mücadele ülkemizin her yerinden tüm çocukları koruyana kadar devam edecek. Bugün Çanakkale’de gördüğünüz üzere bu kadar insan duyarlı oldu. Bu kadar insan; ailenin, çocuğun ve annenin yanında oldu. Duyarlı olmayan insanları da bu akşam yastığa kafalarını koyduklarında vicdanları rahat uyuyacak mı? Evlatları yanlarındayken, kıllarına zarar gelse ‘Acaba ne yaparım ben? Nasıl baş edebilirim bununla?’ diye de düşünmelerini rica ediyorum” açıklamasında bulundu.

 UTKU YAŞAR CÜCE

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler